PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Miloš
 • Vitajte na Folklorista.sk

  Slovom folklorista sa označuje nielen odborník vo folkloristike, ale hovorovo aj ten, kto sa venuje pestovaniu folklóru, jeho zachovávaniu a umeleckému interpretovaniu (formou záujmovej činnosti). Takto spracúva slovo folklorista Slovník súčasného slovenského jazyka (1. zv., 2006). To, že sa rovnakým slovom pomenúva absolvent vednej disciplíny folkloristiky i človek zaoberajúci sa folklórom, nie je ojedinelé.  Byť folkloristom je nielen poslaním a diagnózou, ale aj cťou. Folkloristi a priatelia folklóru sú všade v spoločnosti, vo všetkých profesiách a všetkých vekových kategóriách. Vďaka  práci slovenských folkloristov sa posúva identita slovenského národa, jeho zvyky a tradície z pokolenia na pokolenie. Slovenský folklór je to najkrajšie čo doma máme a jeho kultúrna a duchovná hodnota je neoceniteľná. Na tak malom Slovensku je tak veľa regiónov a každý ponúka svoje čaro, svoje kroje, svoje zvyky, svoje nárečie.  To, že byť folkloristom je v dnešnej globalizovanej spoločnosti a dnešnej konzumnej dobe ťažké, nám dá za pravdu každý aktívny folklorista a všetci, ktorí sa folklóru a folklorizmu venujú. Spoznajme preto spolu naše stále nepoznané Slovensko.

  Folklorista.sk  je spravodajsko-informačný portál s vlastnou a prvou internetovou Folklórnou televíziou a vlastnou sociálnou sieťou. Portál je špecializovaný na tradičnú ľudovú kultúru slovenského ľudu, informácie o obrazoch a podobách života našich predkov a súčasnom štylizovanom  prenose, jej uchovávaniu. Prináša a sústreďuje aktuálne informácie zo Slovenska, zahraničia, z radou odborníkov, ale aj laikov, názory a komentáre na aktuálne dianie zo sveta slovenského folklóru.

  Na tomto portáli chceme pozdvihnúť a zviditeľniť prácu všetkých ľudí, ktorí sa folklóru venujú alebo venovali a je venovaný všetkým, ktorí hľadajú informácie o našich tradíciách zvykoch, kultúre, obyvateľoch, živote, o minulom a aktuálnom dianí v ľudovej tvorbe a jej súčasnej prezentácii v internetovej sieti.  Budeme sa snažiť zhromaždiť informácie a prezentovať Slovensko v obrazoch minulosti a súčasnosti. Porovnáme, podiskutujeme a aj sa zabavíme spoločne tak, aby sa vám tento projekt páčil, aby ste ho mohli plne nerušene využívať a aby ste sa na túto stránku radi vracali.

   

  Projekt Folklorista.sk je registrovaný internetový mediálny seriál, rozdelený na tieto časti:

  FTV Folklorista.sk

  Folklorista.sk vám prináša folklórnu televíziu,  v ktorej vám na internete a naživo v priamych prenosoch sprostredkujeme dianie z folklórnych podujatí na Slovensku.

  Prvé diskusné fórum slovenských folkloristov

  Otvárame tiež prvé klasické internetové diskusné fórum pre folkloristov a sympatizantov, na rôzne témy o folklóre a s folklórom spojené.

  Klebetníček 

  Je komunikačná časť portálu Folklorista.sk. Naša vlastná sociálna folklórna sieť, v ktorej môžete vytvárať vlastné “fankluby” a diskusné skupiny, diskutovať, komentovať príspevky, pridávať vlastné príspevky, fotky videá a môžete tak komunikovať so svojimi fanúšikmi (napr. folklórne súbory, folklórne skupiny, subjekty skupiny na rôzne témy…).  V Klebetníčku teda môžete komunikovať, zoznamovať sa, zabávať sa a deliť so svojimi zážitkami, fotografiami, či videami, so všetkými registrovanými členmi portálu. Je prepojený zo všetkým časťami portálu a zaznamenáva všetku činnosť na portále. Veľká výhoda je v tom, že je všetko na jednom mieste a každý Vás rýchlo nájde. Príspevky z celej siete sa zobrazujú na hlavnej verejnej nástenke v klebetníčku, samozrejme, len verejné príspevky. To znamená, že si môžete využívať výhody aj uzavretých skupín a pod.

  Vaše BLOGY

  Môžete si vytvoriť svoju vlastnú samostatnú prezentačnú stránku (BLOG) s vlastnou administrácoiu a môžete ju využiť, najmä ak váš súbor alebo skupina nemá vlastnú internetovú stránku alebo ju môžete použiť pre vlastnú prezentáciu, alebo zábavu.

   Jarmok

  Jarmok je inzertná časť portálu Folklorista.sk, v ktorej môže každý bezplatne pridávať svoje folklórne inzeráty.

   

  Veľká výhoda je v tom, že je všetko na jednom mieste a každý Vás rýchlo nájde. Príspevky z celej siete sa zobrazujú na hlavnej verenej nástenke v klebetníčku, samozrejme, len verejné príspevky. To znamená, že si môžete využívať výhody aj uzavretých skupín a pod. Všetky výhody si môžu užívať len registrovaní členovia portálu Folklorista.sk, preto zaregistrujte sa už dnes a užívajte si výhody spoločnej siete slovenských folkloristov…

  Všetky informácie na jednom mieste

  tím
  Folklorista.sk