PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Iveta
 • NIMNICA – Nôty v dreve ukryté

  Kedy:
  1. október 2017 @ 8:00
  2017-10-01T08:00:00+02:00
  2017-10-01T08:30:00+02:00
  Kde:
  Spoločenská sála balneoterapie - Kúpele Nimnica
  020 71 Nimnica
  Slovensko
  Kontakt:
  Ing. Dana Mahútová
  0917 787 062
  Obec Nimnica, Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a Kúpele Nimnica, a. s. a oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Horné Považie, ripravujú na nedeľu 1. októbra 2017 v kúpeľoch Nimnica stretnutie priateľov folklóru, inštrumentalistov a výrobcov tradičných ľudových hudobných nástrojov pod názvom Nôty v dreve ukryté.
  V doobedňajších hodinách v pitnom pavilóne a pešej zóne kúpeľov sa návštevníci podujatia stretnú pri prezentácii pastierskych hudobných nástrojov a ľudovo-remeselných výrobcov z rôznych miest a obcí Slovenska. Popoludní bude pokračovať program v spoločenskej sále balneoterapie. Pripravujeme komponovaný program s pastierskou tematikou. Úvod programu bude patriť domácemu zoskupeniu Trombitášov Štefánikovcov, ktorí už aj v minulosti i tentokrát  výrazne napomohli k dobrému priebehu podujatia a tento rok pripravujú aj predstavenie nového hudobného CD nosiča. Ďalej sa predstavia Cimbálová muzika Gýmeš, Púchov, Spevácka skupina GURŇANKY Suchá Hora, FSk Podžiaran, Papradno, Gajdošská dvojka, Suchá Hora, FSk Bukoviny, Jozef Pobočík, FSk Pohronci, Banská  Bystrica, ĽH Slavičan, Slavičín (ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ). Podujatie Nôty v dreve ukryté, vzniklo aj vďaka veľkej vôli, ústretovosti a nadšeniu účinkujúcich i organizátorov ale predovšetkým z úcty k zachovávaniu tradícii pastierskej ľudovej kultúry v Javorníkoch a priľahlom regióne.
  Prosíme remeselníkov, aby sa prihlásili najneskôr do 19. septembra 2017. Príchod do Nimnice v čase: 8.30 – 10.30 h.
  Viac info: 0917 787 062, E-mail: dana.mahutova@pospb.sk
  „Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky v rámci projektu Za rozmanitosťou podujatí Horného Považia“

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 3,, priemer: 9,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.