PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ivica
 • LEDNICA- Lednické dožinkové slávnosti

  Kedy:
  19. august 2018 @ 13:00 – 21:00
  2018-08-19T13:00:00+02:00
  2018-08-19T21:00:00+02:00
  Kde:
  Lednica
  020 63 Lednica
  Slovensko
  Vstupné:
  Voľné
  V nedeľu 19. augusta 2018 sa bude konať v malebnej pohraničnej obci Lednica, obklopenej nádhernou prírodou, skalnými bralami a tajomným hradom Lednica už 18. ročník obnovených tradičných lednických dožiniek. Lednické dožinky patria medzi úspešné a vyhľadávané spoločenské podujatia nielen u domácich obyvateľov, ale aj pre divákov z regiónu a zahraničných turistov – najmä z Moravy. Do Lednice ich priťahuje jedinečná atmosféra. Slávnosti ponúkajú bohatý kultúrny program, v ktorom dominuje krojovaný sprievod obcou so žatevným vencom, sedliacka jazda na vyzdobených konských záprahoch, staré žatevné mechanizmy, Ledničania v pôvodných pracovných i slávnostných krojových odevoch, folklórne skupiny, súbory a dychovky. Sviatočná furmanka začne o 13.00 hodine pri miestnej základnej škole.
  Po slávnostnom posvätení dožinkového venca v kostole sv. Jána Nepomuckého, miestna folklórna skupina Ledničanka, ktorá si pripomenie zároveň 40 rokov od svojho vzniku, odovzdá v amfiteátri dožinkový veniec starostovi obce.
  Vystúpením folklórnych skupín, súborov, sólistov spevákov, inštrumentalistov z regiónu Považia pokračuje program v amfiteátri so začiatkom o 14.30 hodine. Tešiť sa môžete na FSk a DFS Ledničanka, Lednica; FSk Mestečko, Mestečko; FSk Manínec, Podmanín. Hosťom programu tohtoročných slávností bude folklórny súbor  MLADOSŤ z Dubnice nad Váhom o 16.15 hodine.
  O 15.45 h, vystúpi so svojím programom (v dvoch vstupoch pred a po vystúpení FS Mladosť) ANDER Z KOŠÍC a pokračovať bude Hudobná skupina HRDZA. K sprievodným podujatiam patrí aj sobotný program na hrade Lednica, ako aj prezentácia a ukážka prác ľudovoremeselných výrobcov a ochutnávka tradičných jedál. O 18.00 hodine bude pokračovať program ľudovou veselicou, hrať bude hudobná skupina  KOMPROMIS z LedniceFSk Ledničanka z Lednice  má tento rok už 40.
  P R O G R A M :
  13.00  Sviatočná furmanka – krojovaný sprievod folklórnych skupín, súborov a dychovej hudby        MEDŇANKA obcou  Lednica
  14.00  Požehnanie chleba – Kostol sv. Jána Nepomuckého
  14.30  Už sme dožali – FSk LEDNIČANKA, Lednica,  DFSk LEDNIČANKA, Lednica, FSk MESTEČKO, Mestečko, FSk Manínec, Podmanín
  15.45 ANDER z Košíc
  16.15  FS MLADOSŤ, Dubnica nad Váhom,  ANDER Z KOŠÍC, Hudobná skupina HRDZA, ZLOSOVANIE TOMBOLY
  19.00  Ľudová veselica – KOMPROMIS, Lednica

  Sprievodný program:
  13.00 – 19.00 Z RÚK MAJSTROV – ukážky prác  ľudovoumeleckých výrobcov
  POĎ SA S NAMI HRAŤ – tvorivé dielne, atrakcie pre deti
  GAZDOVSKÝ  DVOR – mlátenie cepmi na humne
  SOKOLIARI FALCONARII – amfiteáter
  HRAD LEDNICA – prehliadka hradu
  S finančnou podporou TRENČIANSKEHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA
  Mediálni partneri: MY POVAŽSKÝ OBZOR, TV POVAŽIE, FOLKLORISTA, JANKO HRAŠKO
  Fotografie a videozáznam budú použité na archívne účely organizátorov a propagáciu podujatia.
  Zmena programu vyhradená. Vstup voľný.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.