PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ľubor
 • HLADOVKA – Tanečný dom

  Kedy:
  18. november 2017 @ 19:00
  2017-11-18T19:00:00+01:00
  2017-11-18T19:30:00+01:00
  Kde:
  Kultúrny dom v Hladovke
  027 13 Hladovka
  Slovensko
  Vstupné:
  Voľné
  Kontakt:
  Zuzana Brišáková
   0918 162 070
  OZ Vjecna v spolupráci s DFS Goral, Obecným úradom Hladovka, ZŠ s MŠ Hladovka a Červeným krížom VÁS srdečne pozýva na 4.hornooravský tanečný dom. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 18.novembra, v kultúrnom dome v Hladovke o 19:00. Tanečnou témou tohtoročnej tancovačky, tak ako býva zvykom, budú lokálne tance goralskej etnickej skupiny. Tentokrát načrieme aj do beskydskej časti Hornej Oravy. Tanečným manévrom nás priučia súrodenci Santrovci, Jakub a Miška, s hudobným doprovodom Goralskej muziky z Hladovky.
  Druhá čas tanečnej školy bude venovaná tancom z Kokavy nad Rimavicou – Šuchon a Drgon. Táto lokalita sa radí do regiónu Gemer – Malohont. Návštevníci tanečného domu tak budú mať možnosť pochytiť okrem domácich tanečných prvkov, ďalšie tanečné motívy z iného regiónu Slovenska. Kokavske tance budú vyučovať hostia večera, Matej Vreštiak so svojou tanečnou partnerkou. Hudobne ich bude doprevádzať Ľudová hudba Michala Pagáča.
  Po edukatívnej časti večera bude pripravená tanečná zábava sprevádzaná domácou a hosťujúcou kapelou.
  Goralská časť hornej Oravy je známa udržiavaním svojej silnej tradície v reči, tanci speve či hudbe. Záujem o ľudovú kultúru v tejto oblasti v poslednom období značne poklesol. OZ Vjecna chce aj prostredníctvom pravidelných tanečných domov prebudiť opätovný záujem o ľudovú kultúru. Edukatívnym, interaktívnym a zábavným prístupom tak postupne oživiť tanečné a hudobné prejavy charakteristické pre spomínanú oblasť, a zároveň prezentovať tanečné prejavy iných regiónov. Návštevníci sa môžu tešiť na výborné ľudové hudby a sprievodné aktivity.
  Možnosť ubytovania: Ubytovanie poskytne miestna základná škola zdarma. Treba si však priniesť karimatku + spacák + sa organizátorom dopredu nahlásiť. Môžete tak urobiť formou mailu alebo telefonátom.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.