PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Edita
 • DOBŠINÁ – Nositelia tradícií 2018

  Kedy:
  22. apríl 2018 @ 14:30
  2018-04-22T14:30:00+02:00
  2018-04-22T15:00:00+02:00
  Kde:
  Kultúrny dom v Dobšinej
  Námestie baníkov
  049 25 Dobšiná
  Slovensko
  Kontakt:
  Mária Ferenczová, ferenczova@gos.sk,
  0915 884135
  Gemerské osvetové stredisko v Rožňave a mesto Dobšiná srdečne pozývajú všetkých priaznivcov tradičnej ľudovej kultúry na okresnú súťažnú prehliadku folklórnych skupín Nositelia tradícií v nedeľu  22.apríla 2018 do Kultúrneho domu v Dobšinej. V regionálnom kole, ktoré je základným stupňom celoslovenskej postupovej súťaže, sa predstaví šesť folklórnych skupín z okresu Rožňava. Súťažné kolektívy uvedú svoje najlepšie programové čísla, spracované zvyky a obyčaje, ktoré majú v ich obciach tradíciu, alebo sa ich podarilo oživiť a opäť uviesť do života. „Niektoré ľudové zvyky a obyčaje sa do súčasnosti zachovali vďaka zanieteným členom folklórnych skupín, ktoré pôsobia v našich obciach a neúnavne sa venujú uchovávaniu miestnych tradícií, obohacujú kultúrny život v dedinách, reprezentujú ich pri rôznych príležitostiach, folklórnych a iných podujatiach“, uviedla Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.
  Milovníci folklóru a tradičnej ľudovej kultúry sa môžu tešiť na bohatý program, v ktorom nebudú chýbať kalendárne, pracovné i svadobné zvyky v podaní folklórnych skupín Bučina z Pače,Genšenky z Honiec, Dolina z Gemerskej Polomy, Stromíš z Vlachova, Radzim z Vyšnej Slanej a Hôra z Rejdovej.  Zároveň  predstavia aj pestrú paletu krojov, od pracovných až po tie najsviatočnejšie a v neposlednom rade rozmanité gemerské nárečia.
  Tešíme sa na stretnutie v Kultúrnom dome v Dobšinej v nedeľu 22. apríla 2018.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.