PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Jana
 • BRATISLAVA – Májový folklór

  Kedy:
  18. máj 2018 @ 10:00 – 25. máj 2018 @ 20:00
  2018-05-18T10:00:00+02:00
  2018-05-25T20:00:00+02:00
  Kde:
  Kultúrne zariadenia Petržalky
  Petržalka
  Slovensko
  Vstupné:
  individuálne
  Kontakt:
  Kultúrne zariadenia Petržalky
  02 68 29 92 06
  DFS Lúčka; FS Kopaničiar 18.05.2018 / 18:00 / DK Zrkadlový háj

  Večer autentického folklóru
  predstavujeme obec Závod
  FS Závodzan; dychová hudba Záhorienka
  25.05.2018 / 19:00 / DK Zrkadlový háj

  Po veľmi dlhej zime nám klope na dvere leto a s ním aj nové folklórne podujatia. Máj je aj oslavou mladosti, ktorú k nám prídu prezentovať dva detské súbory. A zavíta aj renomovaný záhorácky súbor tanečníkov, spevákov a hudobníkov.
  Vraj mestské deti z Bratislavy nemajú vzťah k folklóru. Omyl. Nielenže ich nenudí, ale aj sami sa do týchto aktivít zapájajú, o čom vás presvedčia dievčatá a chlapci z DFS Lúčka. Hoci nevyrastajú na zelenkastej lúke, ktorú im nahrádzajú sídliská s panelákmi, aj v tomto prostredí prejavujú záujem o naše tradície. Veď ako hovoria: „Betón zakliať, aby zvonil v lúčnom tóne.” Súbor má vyše sto členov, ktorí do Bratislavy prinášajú ľudové zvyky, piesne a tanca z Liptova, Horehronia, Záhoria a Terchovej. Pre deti je to nielen zmysluplné trávenie voľného času, ale aj spôsob ako spoznávať Slovensko a okolitý svet. Počas sezóny sa dostanú na mnohé medzinárodné folklórne festivaly, kde zanechávajú nezmazateľný dojem. Stalo sa dobrou tradíciou, že DFS Lúčka si každý rok pozýva jeden z ďalších detských súborov, aby spoločne oslávili radosť z hry, hudby, pohybu a zdieľali na jednom javisku vášeň z našich ľudových tradícií. Bratislavčania budú tentoraz hostiť svojich rovesníkov z Myjavy – FS Kopaničiar, ktorý tento rok oslavujú 63. výročie od založenia súboru. Z nekončiacich kopaníc odohrajú a zaspievajú piesne s dôrazom na čaro tohto kraja.
  Informácie: DFS Lúčka; FS Kopaničiar, DK Zrkadlový háj – 18. 05. 2018 –18:00 / 8 €

  Pri ramene Moravy sa nachádza maličká obec Závod. Jej názov vychádza z vodného toku. Voda mala odniesť všetky problémy a vliať radosť a entuziazmus miestnym obyvateľom. O duchovné záležitosti sa starala dominanta obce – gotický kostol Navštívenia Panny Márie – kultúrny pôžitok zase prináša od roku 1982 folklórny súbor Závodzan. Za jeho existenciou stoja manželia Hanzlíkovci, ktorí dali dohromady šikovné mamy, otcov a ich deti a vytvorili rodinný folklórny súbor. Hneď s prvým pásmom Páračky mali veľký úspech, vďaka čomu si ich všimli aj v okolitých dedinách a mestách. Do svojho repertoáru prinášajú materiál z terénneho zberu. Na dekorovaných scénach tak simulujú folklórne zážitky z autentického prostredia. A spojenie skúseností s mladíckou živelnosťou funguje dokonale. FS Závodzan bude sprevádzať dychová hudba Záhorienka, ktorá minulý rok oslávila tridsiate výročie.
  Informácie: Večer autentického folklóru: predstavujeme vám obec ZÁVOD
  FS ZÁVODZAN a dychová hudba ZÁHORIENKA, DK Zrkadlový háj – 05. 2018 –19:00 /10 €

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.