PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Miloš
 • Inšpirované tradíciou

  Klub paličkovanej čipky vznikol pri Považskom osvetovom stredisku v roku 2008. Svoje umelecké diela predstavili na viacerých výstavách, ktoré pripravovalo POS – veľkonočné tradície Krása nití – spoločne s výstavou kraslíc, vianočnými tvorivými dielňami, Paličkované Vianoce – autorská výstava p. Aleny Vávrovej v roku 2014, výstavy členky –pani Anny Rendekovej – či už samostatne alebo súčasť výstav iných paličkárok. Vernisáž výstavy, ktorú sme spoločne pripravili k 10. Výročiu založenia Klubu paličkovanej čipky pri POS sa konala 29. novembra 2019 v priestoroch Považského osvetového strediska. V roku 2018 im bolo odovzdaný i pamätný list predsedu TSK na podujatí Múzy nás spájajú. Členkami sú: Anna Rendeková, Alena Vávrová, Jana Dubcová, Zuzana Sádecká, Jana Šefarová. Na výstave sa svojimi prácami predstavuje aj Soňa Belokostolská, ktorá sa venuje výrobe predmetov zo šúpolia. Materiál na výrobu si zaobstaráva sama, zbiera hona poli, doma suší, upravuje. Zameriava sa na námety, ktoré súvisia s rodinou. Rada stvárňuje deti pri rôznych činnostiach, matky s deťmi, mužov. Blízke sú jej i vianočné a veľkonočné motívy.Snaží sa o nové stvárnenia, netradičné kompozície, nové vzory. Využíva prírodne sfarbené šúpolie, nefarbí ho. Aj doplnky pre figúrky sú z dreva,slamy, prútia, všetko z prírodných materiálov. Rada sa inšpiruje aj inými výrobcami, nekopíruje ich však, námety dotvára podľa seba. Spolupracuje s ÚĽUVom a v budúcnosti by sa rada venovala aj publikačnej činnosti spojenej s jej záľubou.
  Klub paličkovanej čipky vznikol pri Považskom osvetovom stredisku v roku 2008.Svoje umelecké diela predstavili jeho členky na viacerých výstavách, ktoré pripravovalo POS – veľkonočné tradície Krása nití – spoločne s výstavou kraslíc, vianočnými tvorivými dielňami, Paličkované Vianoce – autorská výstava vedúcej klubu Aleny Vávrovej v roku 2014, výstava členky – Anny Rendekovej– samostatná alebo ako súčasť výstav iných paličkárok. Vernisáž výstavy, ktorú sme spoločne pripravili pri príležitosti 10. výročia založenia Klubu paličkovanej čipky pri POS, sa uskutočnila 29. novembra 2018 v priestoroch Považského osvetového strediska. V tomto roku im bol odovzdaný i pamätný list predsedu TSK na podujatí Múzy nás spájajú.Členkami sú: Anna Rendeková, AlenaVávrová, Jana Dubcová, Zuzana Sádecká, Jana Šefarová.  Na výstave sa svojimi prácami predstavuje aj Soňa Belokostolská, ktorá sa venuje výrobe predmetov zo šúpolia. Materiál na výrobu si zaobstaráva sama, zbiera ho na poli, doma suší, upravuje. Zameriava sa na námety, ktoré súvisia s rodinou. Rada stvárňuje deti pri rôznych činnostiach, matky s deťmi, mužov. Blízke sú jej i vianočné a veľkonočné motívy. Snaží sa o nové stvárnenia, netradičné kompozície, nové vzory. Využíva prírodne sfarbené šúpolie, nefarbí ho. Aj doplnky pre figúrky sú z dreva, slamy, prútia – všetko z prírodných materiálov. Rada sa inšpiruje aj inými výrobcami, nekopíruje ich však, námety dotvára podľa seba. Spolupracuje s ÚĽUV-om a v budúcnosti by sa rada venovala aj publikačnej činnosti spojenej s jej záľubou.
  Výstavu paličkovanej čipky a výrobkov zo šúpolia INŠPIROVANÉ TRADÍCIOU si môžete pozrieť v Považskom osvetovom stredisku do 14. decembra 2018.

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.