PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ivica
 • Tance z Bystrian a Parchovian počas 3. školy tanca

  Kultúrny dom v Spišských Vlachoch dňa 9. novembra 2018 bol centrom pre stretnutie 45 záujemcov o ľudový tanec. Do šaflika z Bystrian a Čardaš z Parchovian boli tance, ktorí sa prítomní počas celého večera učili. Cibrili svoje tanečné zručnosti, zvŕtali sa a to pod odborným okom lektorov Kataríny Babčákovej a Vladimíra Kendru.  
  Ako prvý sa vyučoval tanec Do šaflika podľa Viliama Gregu. Tento párový tanec, dobre známy na Spiši, zvládli účastníci na výbornú. Chytľavá melódia piesne „Už še šické poženili“ v podaní ĽH Filipa Žigu roztancovala všetkých zúčastnených.  Po krátkej prestávke nasledoval temperamentný Čardaš z Parchovian a ten dal zabrať najmä chlapom, ktorí  museli zvládnuť aj typické čapáše z oblasti Zemplína, kam Parchovany patria.
  Hudba vytvorila príjemnú atmosféru a jednotlivé kroky čardášu ako na strane chlapcov, tak na strane dievčat nadobúdali ucelený obraz tanca Čardaš z Parchovian.
  Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mg. Peter Horváth – odborný pracovník

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.