PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Miloš
 • Rozprávanie o drotárstve

  Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo v priestoroch Považského osvetového strediska na ulici Slovenských partizánov zaujímavé rozprávanie a premietanie o drotárstve s Mgr. Ladislavom Jurovatým mladším a Mgr. Katarínou Hallonovou. Drotár Bc. Ladislav Fapšo, rodák  z Považskej Bystrice predvádzal výrobu úžitkových predmetov ako pasca na myši či rôzne vešiaky. Významné rody a ich žijúci nositelia drotárskeho umenia: Ladislav JUROVATÝ, Ladislav FAPŠO, Róbert HOZÁK a Juraj ŠERÍK prispeli k tomu, že DROTÁRSTVO bolo v roku 2017 zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.
  Výstava v priestoroch POS PB (budova SPŠ – 1. poschodie) potrvá do 16. novembra 2018 denne od 8.00 – 16.00 hodiny. Školy a väčšie skupiny prosíme, aby sa vopred nahlásili telefonicky na čísle: 042 43 23 574, 0917 787 062.

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.