PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ivica
 • 1. Tanečná škola na Spiši 

  ...Šaflik, Čardaš, Krucena...

  Opäť po roku stretli záujemcovia o ľudový tanec na prvej tanečnej škole, ktorá sa konala 29. septembra 2018 v Kultúrnom dome v Spišskom Hrušove. Lektormi tanca boli skúsení taneční pedagógovia Vladimír Kendra s Katarínou Babčákovou a Marek Sabol s Júliou Leškaničovou. Na tejto tanečnej škole sa učili tance Šaflik a Čardaš z Tichého Potoka a Krucena a Čardaš zo Žakaroviec. Okrem mladej generácie sa na tanečnom parkete zvŕtali aj zástupcovia strednej generácie zo Spišského Hrušova.
  Hudobný doprovod zabezpečovala ĽH Filipa Žigu z Gelnice, ktorá promptne reagovala na požiadavky lektorov  a tanečníci zvládali postupne jednotlivé kroky tancov.
  V závere tanečnej školy všetci účastníci zatancovali nacvičované tance. Po oficiálnej časti nasledovala voľná zábava pre všetkých účastníkov tanečnej školy spojená s občerstvením, ktoré zabezpečila obec Spišský Hrušov.

  Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Peter Horváth

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.