PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • Etnologická súťaž Mjartanovo Sebedražie

  ZAPOJTE SA DO ETNOLOGICKEJ SÚŤAŽE "MJARTANOVO SEBEDRAŽIE 2018"

  Slovensko je síce geograficky malou krajinou, ale veľkou v srdciach ľudí, ktorí si dokážu uvedomiť akým historickým dedičstvom disponuje. Ocenenie tohto bohatstva je veľmi ušľachtilým postojom k svojej krajine, ešte vzácnejším javom však je, ak niekto začne aktívne vyhľadávať odtlačky minulých dôb, ktoré nám tu zanechali naši predkovia.
  Práve takýmto nadšencom, ktorí sa snažia mapovať, uchovávať a rozvíjať veľké kultúrne bohatstvo nášho malého Slovenska, je venovaná súťaž Mjartanovo Sebedražie. Jej cieľom je podporiť etnologický výskum v oblasti duchovnej či materiálnej kultúry, ktorý jeho nositelia uskutočňujú na profesionálnej i amatérskej báze. Mjartanovo Sebedražie je jednou z foriem ktorou je možné  výsledky ich práce a niekoľkoročné bádanie spopularizovať a vyzdvihnúť. Súťaž je pomenovaná po prof. Jánovi Mjartanovi, významnom slovenskom etnológovi, rodákovi zo Sebedražia. Koná sa každý tretí rok a v tomto roku to bude už jej 5. ročník.
  Prihlásiť sa môže  každý záujemca – amatérsky/profesionálny výskumník alebo zoskupenie jednotlivcov s prácou v oblasti etnologického výskumu, ktorá má svoj výstup v podobe prístupnej verejnosti. Predloženie takéhoto výstupu, ktorým môže byť napríklad scenár folklórneho programu, alebo jeho obrazový či zvukový záznam, knižná publikácia, kronikársky záznam, zbierka materiálnych dokladov ľudovej kultúry, je podmienkou účasti v súťaži.
  Oslovujeme teda všetkých profesionálnych i amatérskych bádateľov, aby vytiahli na svetlo sveta výsledky svojej práce, zapojili sa do súťaže a obohatili tak širokú verejnosť o svoje poznanie. Predložený výstup predchádzajúceho etnologického bádania – verejná prezentácia – nesmie byť staršieho dáta ako predchádzajúce 3 kalendárne roky (r.2015, r.2016, r.2017).
  Uzávierka súťaže je 28. augusta 2018. Viac informácií o súťaži Mjartanovo Sebedražie nájdete na webovej stránke Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi: www.rkcpd.sk
  Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.