PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Miloš
 • Východná – pozdravy z Dolnej zeme

  V nedeľu sa návštevníci mohli pokochať nielen krásnymi krojmi, ale aj našou zachovanou kultúrnou, ktorú na Veľkú scénu priniesli zahraniční Slováci zo Srbska, Maďarska a Rumunska. Slováci z Dolnej zeme nám priblížili odchod ich predkov spred 300 rokov zo Slovenska a príchod na Dolnú zem, ktorú postupne osídľovali. V listoch čítali, že ani život, za ktorým odišli na Dolnú zem nebol až tak ľahký ako si možno mnohí mysleli alebo čakali. Rovnako boli spomenuté aj návraty niektorých Slovákov naspäť na Hornú zem, ale aj obavy niektorých, či by ich doma znovu prijali.
  Určitú paralelu môžeme badať aj dnes – mnohí Slováci odchádzajú do zahraničia za prácou, možno lepším životom, no Slovensko bude navždy ich domov, kam sa budú túžiť vrátiť.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 8,00 z možných 10)
  Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.