PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • Večer na Veľkej scéne – sobota

  Napriek silnému vetru sa amfiteáter zaplnil v sobotu do posledného miesta. Koniec-koncov, bolo sa na čo pozerať. Na programoch a ich zostavení si autori dali naozaj záležať. Ako prvý nás čakal medailón pre oslávenca Juraja Kubánku, ktorý pripravili Juraj Hamar a Stanislav Marišler a účinkoval SĽUK. Po krátkom priereze tvorby jubilantovi zablahoželali viacerí gratulanti, ale najsrdečnešie bolo asi blahoželanie od samotných SĽUK-árov. Maestro sa krátko prihovoril divákom a tí mu za jeho dielo vzdali hold. 
  Aj ďalší program patril jubilantovi – Igorovi Kovačovičovi pri príležitosti jeho 80. narodenín a 60. výročia FS Partizán. Zablahoželať mu piesňami a tancami prišli aj mnohí gratulanti z Myjavy, Podpoľania, Terchovej či Abova. Po programe pán Kovačovič vyšiel na pódium, aby sa poďakoval nielen gratulantom, ale aj návštevníkom. Ale ani on sám neodolal, rozkázal si a po speve si aj zakrepčil, čo amfiteáter ocenil burácajúcim potleskom.
  Z veľkej scény sa na chvíľu program preniesol na menšie pódium v amfiteátri, na ktorom vynikajúce tanečníčky – sólistky dokázali, že ženy neboli vždy iba mužovým doprovodom v tanci, ale sami sú významným prvkom v tanečnej kultúre.
  Z technických dôvodov musel byť preložený program Party v 21. storočí a nasledoval program Hlávku sťať? Keďže sa tento program vysielal naživo, museli sme chvíľu počkať, kým nastane správny čas. Toto čakanie si partia mladých skrátila mexickou vlnou, ktorú rozbehli v amfiteátri. Nakoniec sa hľadiskom prehnala niekoľko krát. Poslednú však už prerušila zvučka festivalu a všetci sme sa zadívali na program. V ňom sa v komponovanom slede predstavili FS Želežiar z Košíc, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Vatra z Tlmáč, FSk Brezinky z Polomky a ďalší hostia. Trefné sprievodné slovo mali deti z DFS Matičiarik z Banskej Bystrice. Program bol venovaný svadobným zvykom a pátraní po ich význame a vzniku. Autori nás previedli predvečerím svadby, cez odpytovanie od rodičov, sobáš, príchod nevesty do domu ženícha až po samotné vyvrcholenie svadby – čepčenie.
  Po hlavnom programe boli v sobotu čerešničkou v programe Party v 21. storočí. Krátka, ale za to energická prezentácia párt, ktoré už niektoré takmer zanikli, uzatvorili program a potom sa už diváci roztrúsili po celom areáli. 

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.