PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Eugen
 • Nitra milá, Nitra

  Cyrilo-metodské slávnosti v Nitre, ktoré sa niesli pod názvom „Nitra milá, Nitra“ boli obohatené v tomto roku aj o medzinárodnú súťaž študentských folklórnych súborov Akademická Nitra, ktorá sa uskutočňuje striedavo v mestách vysokých škôl na Slovensku a v tomto roku pripadla úloha organizátora Nitre. Do Nitry prišlo množstvo súborov z domácich vysokých škôl, ale aj zo zahraničia. Folklórne súbory sa prezentovali aj v uliciach Nitry a ukázali svoje programy návštevníkom mesta. Súťažne potom predviedli svoje umenie na javisku Divadla A.Bagara.
  Na jednom z pripravených pódií na Štefánikovej triede predviedli svoje umenie folklórne súbory GYMNIK z Bratislavy, MLADOSŤ z Banskej Bystrice, PONITRAN z Nitry, ZOBOR z Nitry a TRAKIJSKA MLADOSŤ z Bulharska. Návštevníci tohto podujatia si s chuťou posadali na stoličky malého hľadiska po únavnej ceste okolo stánkov remeselníkov rozmiestnených po takmer celej časti pešej zóny a potleskom odmenili účinkujúcich za ich výkony. Videli sme tance z Oravy, Podzoboria, Podpoľania, z Bulharska v krásnych krojoch a z okolia Nitry. A treba povedať, že na tomto pódiu sme videli iba časť účastníkov Akademickej Nitry, bolo to spestrenie týchto dní Cyrilo-metodských slávností. Na Svätoplukovom námestí a na Štefánikovej triede sa mohli návštevníci pokochať nad výrobkami remeselníkov. Bolo to ako lákadlo tak pre deti ako aj pre dospelých. A v tomto prostredí dobre padlo trochu oddychu pohľadom na tanečné páry či sólistov. Ďalšie súbory vystupovali na iných pódiách, pripravených na vystúpenie.
  Z bohatej ponuky programu bolo z čoho si vybrať a užiť si krásu nášho spevu a tanca a krásnych krojov.

  Text a foto: Milan Hlôška

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.