PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vladislav
 • Východná – pokračujeme

  Piatkový večer na Veľkej scéne otvorili hostia z Turca, ktorí v programe Turčianska záhradka nepoznaná, prebudená, ospievaná predstavili divákom menej známu oblasť Slovenska. Predstavili sa DFS Kalužiar z Martina, DFS Lúčik zo ZUŠ v Turčianskych Tepliciach, DFS Turiec z Martina, ŽSSk Kamarátky pri FS Fatran z Martina, FS Kriváň z Martina, FSk Prameň z Dubového, FSk Tiešňavaň z Krpelian, FSk Podhradie, FSk Šútovo z Vrútok. 
  Po predstavení turčianskeho regiónu vystriedali hostí domáci, keď sa oficiálne otvoril 64. ročník folklórneho festivalu Východná 2018. V otváracom ceremoniály sa predstavili FSk Kriváň z Východnej, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Ponitran z Nitry, FS Železiar a FS Hornád z Košíc.
  Zaplnený amfiteáter čakal na vystúpenie Jána Ambróza, ktorý v tomto roku oslávi 70 rokov. Aj keď tesne pred začiatkom začalo pršať, verných a zvedavých fanúšikov to neodradilo. Svorne s oslávencom si zaspievali jeho najmilšie pesničky. A na záver nechýbala ani pieseň Na Kráľovej Holi, ktorú si zaspieval čestne celý amfiteáter.
  Po vystúpení Jána Ambróza sa predstavili muzikanti a potom ich už vystriedali najlepšie folklórne súbory, ktoré zvíťazili v celoštátnej postupovej súťaži choreografií Tancuj, tancuj. Boli to choreografie Na pltisku (FS VÁH), Z Podzoboria (FS PONITRAN), Zbohom (FS VRANOVČAN), Tance z Vág (FS CSALLÓKÖZI) a Maľovaní (FS HORNÁD).

  Fotografie z Východnej nájdete na našej facebook stránke – https://www.facebook.com/pg/Slovensky.Folklor.Folklorna.televizia/photos/?tab=album&album_id=1709708072432325

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.