PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Edita
 • FF Východná – začíname

  Aj keď sa folklórny festival vo Východnej začal už včera programom Zem spieva pod holým nebom, tím Folkloristu sa ešte len dnes pozbieral, ale už teraz začíname vysielať priame prenosy. 
  Kým začal dnešný program, mohli ste si prejsť jarmok ľudových remesiel pod východnianskou vežou či popásť si oči na výstave Party v 21. storočí. Zároveň je tu možnosť sa porozprávať priamo s autormi tejto výstavy, ktorí sú vám k dispozícii v stánku neďaleko výstavy (pri malej scéne).
  O 16:30 sa však program začal na Malej scéne, kde sme sa ocitli na svadobnej hostine. V spevácko-rozprávačskom programe zazneli žartovné piesne, prekáračky o starejšom, družboch či jedlách. Výnimočné speváčky sólistky zaspievali aj svadobné balady a piesne o nešťastnej láske. Videli sme zlomok svadobných zvykov, na ktoré sa časom už zabudlo a preto bolo zaujímavé sledovať ponúkanie radostníka, či rozdeľovanie “vienka” mladuchou medzi družicami.
  V programe vystúpili FSk Lubená z Poluvsia, FSk Praznovanka z Praznova a FSk Detvani z Detvy a Daniela Škodová z Dobrej Nivy.
  Fotografie nájdete na našej facebookovej stránke – https://www.facebook.com/pg/Slovensky.Folklor.Folklorna.televizia/photos/?tab=album&album_id=1709708072432325
  Album budeme priebežne dopĺňať 🙂

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 2,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.