PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
  • Lýdia
  • My sme malí muzikanti

    Poslednú aprílovú sobotu 28. 4. 2018 sa v DK SNP Zemianske Kostoľany stretlo vyše sto detí, ktoré súťažili na krajskej postupovej súťaži a prehliadke hudobného folklóru detí My sme malí muzikanti.

    Súťažili detské ľudové hudby, sólisti speváci, spevácke duá, detské spevácke skupiny a sólisti inštrumentalisti z trenčianskeho kraja. Víťazi jednotlivých kategórii postupujú na celoštátne kolo súťaže Vidiečanova Habovka 2018.
    Výkony hodnotila odborná porota v zložení: Andrea Jágerová (predsedníčka poroty), Miroslava Zaujcová, Juraj Dufek, Marián Járek a Roman Bienik.
    Hlavný partner podujatia bol a súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
    Výsledky:
    Kategória: detské ľudové hudby
    Zlaté pásmo s priamym postupom na celoštátne kolo – DĽH DFS Kornička (Trenčín)
    Zlaté pásmo s návrhom na postup na celoštátne kolo – DĽH DFS Mladosť (Považská Bystrica)
    Zlaté pásmo – DĽH DFS Malý Vtáčnik (Prievidza), DĽH malých dievčat z DFS Kornička (Trenčín)
    Strieborné pásmo – DĽH DFS Malý Vtáčnik – mladší muzikanti (Prievidza)

    Kategória: detské spevácke skupiny
    Zlaté pásmo s priamym postupom na celoštátne kolo – DSS DFS Malý Vtáčnik – mladšie dievčatá (Prievidza)
    Zlaté pásmo s návrhom na postup na celoštátne kolo – DSS DFS Malá Lubená – koledníčky (Poluvsie), DSS DFS Kornička – staršie dievčatá (Trenčín)
    Zlaté pásmo – DSS DFS Podžiaranček (Papradno) – špeciálna cena za zachovanie štýlotvorných prvkov papradňanského spevného prejavu, DSS DFS Kornička – mladšie dievčatá (Trenčín)

    Kategória: sólisti speváci a spevácke duá
    Zlaté pásmo s priamym postupom na celoštátne kolo – Nina KUREJOVÁ (DFS Dubravček, Plevník-Drienové)
    Zlaté pásmo s návrhom na postup na celoštátne kolo – Ema JURICOVÁ (DFS Čajka, Horná Súča)
    Zlaté pásmo – Sandra HUDEKOVÁ (DFS Malá Lubená, Poluvsie)
    Strieborné pásmo – Petra TAROŽÍKOVÁ a Samuel KLABNÍK (DFS Podžiaranček, Papradno), Nela ŠARLAJOVÁ (DFS Bystrinka, Považská Bystrica), Johanna Mária RICHTER (DFS Malá Lubená, Poluvsie)

    Kategória: sólisti inštrumentalisti
    Zlaté pásmo s priamym postupom na celoštátne kolo – Marek ŽILINČÍK (DFS Podžiaranček, Papradno)
    Zlaté pásmo – Ondrej PROCHÁCKA (DFS Štvorlístok, Trenčianska Turná)
    Strieborné pásmo – Samuel  KLABNÍK (DFS Podžiaranček, Papradno), Martin FABO (DFS Kornička, Trenčín)

    Mgr. Bibiána Krpelanová, Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

    FOTOGALÉRIA

     

    Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

    1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
    Loading...Loading...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Diskusia k príspevku na Facebooku

    Diskusia k príspevku na stránke

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.