PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Marcela
 • Zvonkárstvo na Gemeri

  V stredu 22. novembra sa z Domu tradičnej kultúry Gemera v Rožňave ozýval hlas zvoncov a krásne horehronské spevy v podaní ženskej speváckej skupiny zo Šumiaca. Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre priaznivcov folklóru v rámci cyklu U nás taká obyčaj ďalší zaujímavý večer zameraný na zvonkárstvo.Prítomní mali opäť príležitosť získať pozoruhodné informácie a vypočuť si okrem spomínaných spevov a zvoncov aj príbehyzo života hostí večera Mikuláša Gigaca zo Šumiaca a Michala Molčana z Rejdovej. Obidvaja sú zberateľmi zvoncov, nielen zo tých Slovenska a dobre ovládajú aj históriu výroby zvoncov v bývalej gemerskej župe, kde v minulosti patril aj Šumiac. „Osviežením večera bola zvonkohra v podaní pána Gigaca, jeho dcéry, vnučky a netere. Naši hostia sa osvedčili sa aj ako výborní rozprávači za čo ich diváci často odmeňovali potleskom. A na záver si aj spoločne zaspievali,“ uviedla Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.
  Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

  Text: Mária Ferenczová, Foto: Archív GOS

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.