PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vladislav
 • Tanečné školy na Spiši

  Tridsať záujemcov o tanec sa zišlo dňa 10. novembra 2017 v Kultúrnom dome v Margecanoch. Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi organizovalo už tretiu tanečnú školu pod odborným vedením lektorov Kataríny Babčákovej, Vladimíra Kendru a manželov Gajdošovcov.  Ako prvé sa učili tance na domácej pôde – Kruta, Haničko Kertesova, Dubi Lupšaj za podpory ľudovej hudby Gajdošovci. Prevažnú časť účastníkov tvorili členovia folklórnej skupiny Jadlovec. Tanečníci sa s nimi nemuseli veľmi pasovať, nakoľko sú pre nich veľmi známe.
  Po krátkej prestávke sa všetci s veľkou chuťou pustili do temperamentnejšieho tanca a to čardáš z Parchovian. Hudba vytvorila príjemnú atmosféru a jednotlivé kroky čardášu ako na strane chlapcov, tak na strane dievčat nadobúdali ucelený tanec. V závere si všetci účastníci zatancovali všetky tance, ktoré sa naučili v Margecanoch.
  Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mg. Peter Horváth – odborný pracovník

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.