PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Eugen
 • O remeslo je opäť záujem aj u mladých ľudí

  Staré ľudové remeslá ožívajú a aby toto kultúrne dedičstvo nezapadlo do zabudnutia, je snahou aj Krajského kultúrneho strediska v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. A že o remeslo je opäť záujem aj u mladých ľudí, svedčí aj ich účasť na podujatí, kde odborní lektori, manželia Drímajovci z obce Beluj, predstavili prostredníctvom filmu ale i slovom, belujské hrnčiarstvo. Jeho neoddeliteľnou súčasťou bola i tvorivá dielňa, v ktorej si žiaci zo Základnej školy v Kunerade a mnohí ďalší vyskúšali typickú belujskú techniku zdobenia nádob rytím a maľovaním. Každého účastníka potešilo, že si z hrnčiarskej hliny mohol sám vyrobiť  nejakú maličkosť a aj si ju odniesť domov. Sprievodným podujatím boli aj remeselné dielne, v ktorých sa mohli naučiť základy servítkovej techniky (decoupage) a výroby papierovej krajky. Krajské kultúrne stredisko v Žiline bude podporovať a aj naďalej  sprostredkovávať  aktivity, ktoré umožnia záujemcom spoznávať staré remeslá, techniky, aby sa stali aj v dnešnej dobe súčasťou života moderného človeka.
  Mgr. Katarína Kráľová, manažérka kultúry, Krajské kultúrne stredisko v Žiline

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.