PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vladislav
 • U nás taká obyčaj… s FSk Radzim

  Prvý jesenný folklórny večer v Dome tradičnej kultúry Gemera s folklórnou skupinou Radzim z Vyšnej Slanej sa uskutočnil 20. septembra 2017. Skupina má vo svojom repertoári spracované zvyky rodinné, kalendárne, pracovné a spevácke čísla pre rôzne príležitosti. Medzi najkrajšie obyčaje patria svadobné a práve túto tému v netradičnom spracovaní mali diváci možnosť vidieť v jej podaní. Program vyplnili svojim rozprávaním nositeľky tradícií a zároveň remeselníčky Žofia Ďurišková, Zuzana Farkašová a Viera Vysoká. Divákov najviac zaujali i pobavili spomienky na mladé roky najstaršej účastníčky, pani Ďuriškovej.
  „Cieľom tohto projektu je vytvoriť priestor nielen kolektívom, ale aj osobnostiam – remeselníkom a nositeľom tradícií, ktorí majú ľudové zvyky a obyčaje ešte v pamäti. Folklórne kolektívy ich využívajú pri tvorbe svojich programov, aby sa zachovali v autentickej podobe. Sme veľmi radi, že teraz prijali naše pozvanie také zaujímavé osobnosti a podelili sa o svoje spomienky, čím obohatili náš folklórny večer,“ uviedla Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave. Projekt U nás taká obyčaj organizuje Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, zariadenie Košického samosprávneho kraja s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

  Autor: Mária Ferenczová, Foto: S. Lenkeiová, archív GOS

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.