PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Marcela
 • DFS Rozmarija v Poľsku

  V utorok 27. júna 2017 sa DFS Rozmarija, ktorý pracuje pri ABC – centre voľného času v Prešove, vrátil z detského medzinárodný folklórneho festivalu z Poľska pod názvom „Deti dolín a hôr“.  
  30 členná výprava ,  ktorá v apríli  reprezentovala Slovensko v Turecku , teraz 4 dni zastupovala  východné Slovensko na 13..ročníku detského festivalu, ktorý sa konal v krásnom liečebnom meste Iwonicz zdroj a Niebocko, a to  len kúsok za hranicami  našej krajiny . Do Poľska toho roku zavítali silné súbory z Ruska, Bieloruska, Ukrajiny a Rumunska, ktoré týždeň pre festivalom v Poľsku prezentovali svoje umenie aj u nás  na Raslavickom festivale. V Poľsku sme sa pripojili aj my s Rozmarijou. Festival bol veselý , ako to už u Poliakov býva, nezabudnuteľný a plný nových zážitkov.
  Deti si vychutnali nielen užasnú  atmosféru aká býva len na takýchto festivalov, ale aj navštívili  nádherný zámok  Lancut,  ktorý  odkryl  neuveriteľnú krásu a bohatstvo  šľachtickej rodiny Potockých . Pre rozmarijčatá  to bol to ťažký víkend  lebo kým jedna skupina obdarúvala svojou nepretržitou radosťou  ľudí v Poľsku, druhá staršia absolvovala  6 vystúpení  počas víkendu na Slovensku od Prešova  cez Šarišské Dravce, Krivany a poľskú Duklu. Tento víkend  bolo ťažké odolať Východnej, ale Rozmarija  neopustila ani najväčšiu medzinárodnú udalosť  v Prešove a v nedeľu  2.7. privítala po šarišsky  futbalistov zo 14 krajín sveta na Fragárii 2017.  A pokračuje letom svetom na aktívnych prípravách na festival do Bulharska.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.