PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • Vandrovníci – nové vzdelávacie CD a DVD

   

  V dielni Košického folklórneho štúdia vzniklo unikátne CD a DVD s názvom Vandrovníci. Projekt vznikol v spolupráci so SZUŠ Vlada Urbana a s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Výnimočný projekt, ktorý spája tradíciu, kultúru, umenie a vzdelávanie, vyšiel začiatkom februára 2017.
  CD a DVD je určené takmer všetkým vekovým kategóriám.Ľudové postavičky „Vandrovníkov“, ktorých prezentujú žiaci SZUŠ Vlada Urbana, putujú po Slovensku a prezentujú tradičné hry, piesne a tance z jednotlivých regiónov.
  CD a DVD sprítomňuje stratené hry, detské piesne, hudbu a tanec pre súčasné deti a mládež. Prostredníctvom hier a tanca rozvíja potenciál a schopností detí a pedagógom poskytuje pomocný materiál pre vyučovanie detských hier, piesní a tancov z pôvodnej kultúry.Vandrovníci sa snažia pútavo prezentovať zvyky a tradície z jednotlivých krajov a tým zvýšiť záujem svojich rovesníkov o tradičnú kultúru a živý folklór. Prvé CD a DVD z pripravovanej série Vandrovníci je venované regiónu Šariš. Projekt je prioritne určený deťom. Dospelým a pedagógom slúži ako metodický materiál a vedia ho využiť na súťaže a rôzne reprezentačné podujatia.
  CD a DVD je možné zakúpiť si prostredníctvom objednávkového formulára na stránkach www.szuske.sk, www.dlt.sk.
  Kontakt: Martina Doričová, doricova@folkfest.sk, 0918 904 867

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.