PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ľubor
 • Tanečné konfrontácie 2017

  Vyhodnotenie regionálnej súťažnej prehliadky hudobného folklóru dospelých

  V koordinácii s celoštátnou postupovou súťažnou prehliadkou choreografií folklórnych kolektívov, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR, uskutočnilo Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove dňa 30. apríla 2017  Historickej budove DJZ v Prešove regionálnu súťažnú prehliadku choreografií folklórnych kolektívov, ktorá sa konala  pod názvom TANEČNÉ  KONFRONTÁCIE  2017.
  Na súťaž sa prihlásili 4 folklórne súbory: FS ŠARIŠAN pri PKO Prešov, VFS TORYSA pri Prešovskej univerzite v Prešove, FS SABINOVČAN pri MsKS v Sabinove a FS KARPAŤANIN – senior pri Zväzu Rusínov-Ukrajincov Slovenskej republiky v Prešove. Na súťaži sa prezentovalo asi pred 200 divákmi 150 účinkujúcich.
  Súťažné vystúpenia hodnotila odborná porota v zložení: Július Selčan, PhDr. Jana  Pitková a František Novotný, DiS.art., ktorí sa v hodnotení dotkli aj reality v mládežníckych súboroch, ktoré sú v generačnej a pesonálnej prestavbe-výmene. Konkrétne výsledky a pripomienky boli analyzované na záverečnom hodnotení prehliadky po súťažnej časti, vyhlásení výsledkov, odovzdaní diplomov a vecných cien, na odbornom seminári za účasti vedúcich jednotlivých kolektívov a členov odbornej poroty.
  Porota navrhla na postup na krajskú súťažnú prehliadku za okres Prešov VFS Torysa, PU Prešov a za okres Sabinov FS SABINOVČAN, MsKS Sabinov. Krajská súťažná prehliadka choreografií folklórnych kolektívov sa uskutoční 10.9.2017 v DK vo Vranove nad Topľou.  Celé podujatie bolo zaznamenané na DVD nosiči.
  Výsledky:
  zlaté pásmo a postup: VFS TORYSA, PU Prešov „ Jarná Torysa“        
  zlaté pásmo a postup: FS SABINOVČAN, MsKS Sabinov „ Pri muzike“
  zlaté pásmo: FS ŠARIŠAN, PKO Prešov „ Bengiňalo Tover, Zbuje“
  zlaté pásmo:  FS KARPAŤANIN – senior  „ Kyjivská Dribna“ a  „ Zaorávanie“ 

  V Prešove 3.5.2017, Spracoval: Mgr. Michal Kišeľák, metodik DJZ – ÚOČ Prešov

   

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.