PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ľubor
 • Po prvýkrát tak ďaleko…

  Nebýva často, aby Folklórna skupina išla reprezentovať Slovensko do veľkých diaľav. Priznám sa, do Ázie na festivaly chodia poväčšine folklórne súbory. Neviem si spomenúť, žeby sa typická folklórna skupina dostala na iný kontinent, ale možno sa mýlim. Preto je pre mňa veľkým úspechom, že Dedinská Folklórna Skupina Vinica z Myslavy (neďaleko Košíc), 27. apríla 2017 odlieta reprezentovať našu krajinu do ďalekej Číny, do veľkého mesta Tianjin, na ďalší ročník medzinárodného festivalu.
  DFSk Vinica predstaví typické zvyky z obce Myslava spojené s prechodom mladých ľudí do stavu dospelého a manželského. V takmer hodinovom pásme ukáže nielen zvyky, ale aj piesne a tance z tejto dedinky. Zvyky ako príjimanie za parobka, čepenie, sviečkový tanec, tanec s perinami, ale aj typický redový, či snímanie party uvidia Čínski diváci. Taktiež zmes ženských karičiek, mužských a párových tancov nesmú chýbať. A čo viac, VINICA bude tancovať v originálnych, až sto ročných krojoch. Svoj festival zakončí vystúpením na našej pôde v Pekingu, na našom zastupiteľskom úrade.
  Chcem sa takto poďakovať Martine Beerovej, vedúcej DFSk VINICA, ako aj Lukášovi Gajdošovi, 1. tajomníkovi na našom zastupiteľskom úrade v Pekingu, ako aj zástupcovi oficiálneho organizátora Čínskych festivalov za spoluprácu, ktorá vedie k tomuto unikátnemu zájazdu.
  Milí folkloristi, držte DFSk VINICA palce

  Peter Šichula

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 4,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.