PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Palice, kyjaky a ozembuchy v Dome tradičnej kultúry Gemera

  V stredu 22. februára 2017 sa v rámci programu U nás taká obyčaj predstavil ľudový umelecký výrobca Pavel Ferdinandy z Revúcej a folklórny súbor Dubina z Rožňavy. Gemerské osvetové stredisko v Rožňave aj v roku 2017 pokračuje cyklom podujatí počas ktorých, v zmysle novej koncepcie, predstaví divákom tradičné remeslá, remeselníkov, rôzne zručnosti, výrobky a ich výrobcov.
  Prvým tohtoročným hosťom bol výrobca palíc, kyjakov a ozembuchov Pavel Ferdinandy, ktorý sa tomuto remeslu venuje 13 rokov a je výrobcom registrovaným v ÚĽUV-e. Počas večera si zaspomínal na svoje začiatky, rôzne situácie, ktoré zažil v rámci prezentácie svojho remesla a najmä predstavil divákom svoje výrobky. Z jeho rozprávania sa dozvedeli o využívaní týchto nástrojov v prostredí tradičnom ale aj v štylizovanom, prostredníctvom folklórnych súborov. Predstavenie bolo doplnené hudobno-tanečným vstupom mužskej zložky folklórneho súboru Dubina, v rámci ktorého bolo možné zhliadnuť muzikantov Milana Lakatoša na dvojačke, Ivana Nemčoka na gajdách, fujarové trio, ale aj mužské spevy, či Palicový tanec mládencov.
  Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Termín najbližšieho podujatia U nás taká obyčaj: 22. marec 2017

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.