PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Ľubor
 • 4. tanečná škola na Spiši

  Poráč sa roztancoval

  Záverečná tanečná škola sa konala pod taktovkou Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi 2. decembra 2016 v Poráči. Za oknami bol silný vietor a zima, no v kultúrnom dome sa 30- ti účastníci tanečnej školy veľmi rýchlo zohriali. Začalo sa výučbou tanca Skákaná zo Šarišského Jastrabia, pokračovalo Čardášom z Pozdišoviec. Tanečnými krokmi viedli všetkých prítomných odborní lektori Marek Sabol a Vladimír Kendra s partnerkami. Do tanca im hrala Ľudová hudba KMAF.
  Tancachtiví už hravo zvládali spoločné tanečné prvky tanca Skákaná, na chvíľu sa rozdelili a učili sa zvlášť tanečné prvky chlapci a dievčatá. Spoločný záver tanečných párov ukončil prvú časť tanca Skákaná zo Šarišského Jastrabia a po krátkej prestávke sa pokračovalo v edukácií Čardáša z Pozdišoviec. Cyklický projekt štyroch tanečných škôl na Spiši sa ukončil, organizátori sa tešia opäť o rok.  Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Peter Horváth

   

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.