PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • 3. tanečná škola na Spiši

  Jak ci hraju, tak ty tancuj...

  …a veru, ĽH Gajdošovci pod vedením primáša Lukáša Gajdoša zahrala všetkým účastníkom 3. tanečnej školy na Spiši, ktorá sa uskutočnilats3-1 4.11.2016 v kultúrnom dome v Margecanoch.
  50 účastníkov prišlo, aby sa naučili Margecansku krutu, ktorú predvádzali manželia Gajdošovci, zaradení do zlatého fondu Šaffovej ostrohy ako nositelia tradícií. Sólo patrilo im a potom  sa začalo s praktickou výučbou. Tento zdanlivo jednoduchý tanec potrápil mnohých tanečníkov. Po krátkej prestávke sme z Margecian putovali až do Kokavy nad Rimavicou, kde sa prítomní učili tance Šuchon a Drgon. Obidva tance predtancoval lektor Vladimír Kendra s partnerkou. Potom už hudba len hrala a hrala. Tanec začal naberať tanečné kontúry s typickým šuchotavým pohybom, z čoho je odvodený aj jeho názov. Poslednými  krokmi  tanca Drgon sa napĺňalo poslanie tejto tretej tanečnej školy na Spiši.
  Dobrá nálada, spotení tanečníci a obrovský potlesk boli tou správnou bodkou záveru už tretej tanečnej školy na Spiši.  Zdroj: Spišské osvetové stredisko, Mgr. Peter Horváth

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.