PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Tanečná škola na Spiši 2

  Tanec ne češka robota , ale ket neznaš tancovac, ta še udreš jak koň

  Pod týmto citátom sa  niesla 2. tanečná škola, ktorá sa uskutočnila 7.10.2016 v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch. Tí, čo prišli sa nemuseli báť, ts2-2že sa narobia. Ľudová hudba pod vedením primáša Dominika Václava zahrala všetkým účastníkom pod nohy. Lektor Ján Mucha najprv zatancoval tance Skokacka a Poza noge, ktoré by mali účastníci školy zvládnuť. Ľudová hudba promptne reagovala na požiadavky lektora a tancovalo sa a tancovalo, poniektorí tanečníci sa aj pri tanci zapotili. Ale výsledok sa dostavil. Obidva tance účastníci celkom dobre zvládli.
  Po krátkej prestávke sa preladili na región Horehronia, kde sa mali naučiť tanec Do vysoka z Čierneho Balogu, ktorý opäť predtancoval lektor pán Mucha. Hudba už bola trošku rezkejšia  a tanec sa pomaly začal odvíjať od jednoduchšej jednokročky a dvojkročky. Tanečníci zvládali valaský krok, točenie a tanec Do vysoka tancovala celá sála.
  Veríme, že 4.11.2016 sa stretneme v oveľa väčšom počte v Margecanoch, kde sa účastníci budú môcť naučiť tanec Kruta a Do kolesa z Margecian.

  Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Peter Horváth

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.