PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Terézia
 • Píšťalkárske Brvnište

  Spolok ROTaRVaK, folklórna skupina Bukoviny a obec Brvnište pripravili pre milovníkov folklóru ozajstnú folklórnu lahôdku v starej pistalkarske-brvniste-4-sep-2016-16historickej škole v Brvništi – rázovitej obci, nachádzajúcej sa v Papradnianskej doline pri Považskej Bystrici. Brvnište je známe výrobou píšťal a fujár podľa vzoru starých otcov. Cieľom činnosti Spoloku ROTaRVaK je obnova úcty k majstrovstvu, zručnosti a hudobnému nadaniu starých otcov a materí.  V program venovaného tradičným hudobným nástrojom valašskej kultúry vystúpili: FS Bukoviny, Brvnište; Duo Helenka Záhradníková a Roman Bienik; Súrodenci Paulína a Andrej Pilácikovci z Jasenice; FSk Hájiček z Chrenovca-Brusna; Bosoráci z Piechova (Bolešova) a FS Oprášené krpce zo Žiliny. Vynikajúce počasie, pohostinnosť, domácka atmosféra a nezabudnuteľné výkony folkloristov boli krásnou bodkou za letnými prázdninami   plnými viacerých úspešných podujatí nielen v regióne.

  Text a fotografie: Dana Mahútová, POS P. Bystrica, September 2016

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.