PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Edita
 • Gemerská hostina s Borostyánom

  V stredu večer,  21.septembra 2016 sa opäť stretli priaznivci folklóru v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave, aby sa dozvedeli o rôznych príležitostiach na zábavy, ale o zvykoch a jedlách na gemerskej hostine v minulosti.

  SONY DSC

  V gemerských obciach, či už v slovenských, alebo maďarských  sa práve v jesennom období konali hostiny spojené s ukončením zberu úrody i vysvätenia kostolov.  Na týchto hostinách  nemohlo chýbať  dobré jedlo, pijatika, dobrá muzika i tanec. O tom, aké plodiny sa na Gemeri pestovali a aké jedlá nemohli chýbať na sviatočných stoloch našich predkov, prítomným porozprávala moderátorka večera. A aby v priestoroch Gemerského osvetového strediska v Rožňave bola na podujatí zábava ako sa patrí, nechýbala ani pravá gemerská muzika, tanec a spev, o ktoré sa postarali folklórny súbor Borostyán z Drnavy spoločne   s ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča. Na záver si účinkujúci vyslúžili búrlivý aplauz a aj si spoločne s divákmi zatancovali. Nechýbalo ani pohostenie tak,  ako sa na pravú gemerskú hostinu patrí.
  Podujatie Gemerského osvetového strediska v Rožňave bolo podporené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

  Dana Lacková, Gemerské osvetové stredisko

   

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.