PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vendelín
 • VARGOVČAN LAUREÁTOM

  13978337_1061070877281872_17354152_oFolklórny súbor Vargovčan sa zúčastnil v dňoch od 25.7. do 1.8.2016 medzinárodného festivalu pod názvom „IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru Białystok i województwo podlaskie“ v Poľsku. Festivalu sa zúčastnilo 14 zahraničných a 9 domácich folklórnych kolektívov, ktoré boli vybrané na základe konkurzu usporiadateľov. Africký kontinent zastupoval súbor z Maroka a tradičnú tanečnú a hudobnú kultúru európskych národov priblížili obecenstvu súbory z Bieloruska, Ukrajiny, Maroka, Talianska, Chorvátska, Cypru, Litvy, Maďarska, Rumunska, Ruska a náš folklórny súbor, ktorý zastupoval Slovensko. Centrom festivalu bolo mesto Białystok, nachádzajúce sa v Podleskom vojvodstve na východe Poľska. Počas sedemdňového pobytu mali tanečníci možnosť spoznávať prírodné, historické, kultúrne a národopisné pamätihodnosti regiónu, ako aj nadväzovať kontakty s účastníkmi festivalu, či s hostiteľmi jednotlivých vystúpení. Poobedňajšie a večerné hodiny patrili vystúpeniam a krojovaným sprievodom v mestách Goniądz, Hajnówka a Białystok. Súbor spoločne s ľudovou hudbou Štefana Cínu, ktorá súbor doprevádzala sa na týchto vystúpeniach predstavil s 20-45 až 60 minútovými programovými blokmi z premiérového programu „Kým žiješ tancuj a špivaj“ v rámci ktorých na vysokej úrovni reprezentoval domáci tanečný folklór, ako aj mesto Hanušovce nad Topľou a Prešovský región. „Po troch vystúpeniach nám bolo povedané že tancujeme aj štvrté v posledný deň festivalu a bol to záverečný ceremoniál. Samotné vystúpenie bolo o to krajšie že porota zložená z choreografov z Ruska, Izraelu a Poľska nás ocenili prvým miestom a cenou laureáta festivalu začo im veľmi pekne ďakujeme.“ Mladí folkloristi aj touto cestou ďakujú všetkým tým, ktorí nás podporujú.

  13978143_1061070607281899_2039798876_o

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 6,, priemer: 8,33 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.