PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

  V sobotu, 06. augusta 2016, sa uskutočnil 3. ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorý patrí k hlavným letným kultúrnymDSC_9623 podujatiam v obci Nedožery-Brezany. V poobednom kultúrnom programe sa predstavili folklórna skupina Lubená s Poluvsia, folklórna skupina Marinka z Novák a folklórny súbor Rozmajrín z Levíc. Záver dňa patril ľudovej hudbe Beťári.
  Ako už samotný názov napovedá, dôležitou súčasťou podujatia bol jarmok ľudových umelcov a remeselníkov. O svoje umenie, talent a trpezlivosť sa s návštevníkmi podelilo 16 majstrov a návštevníci si mohli vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, zdobenie medovníkov, pletenie košíkov a ošietok či háčkovanie. Ďalej sa prezentovali krasličiarky, výrobca drevených hračiek, mydlárka, drôtikár, výrobca píšťal a bičov či výrobkyňa prírodných vencov.
  DSC_9934Organizátori nezabudli ani na najmladších návštevníkov podujatia. Deti mohli súťažiť v starých hrách ako skákanie vo vreci, hod do diaľky alebo do vedra. Veľmi zaujímavou atrakciou, nielen pre deti, bola jazda na koni. Návštevníci mali možnosť pozrieť sa na prírodný areál Pod vŕbičkami z konského chrbta v pomalom kroku, ale aj v miernom pokluse.
  Aj napriek spočiatku zle vyzerajúcemu počasiu podujatie navštívilo mnoho skalných, ale aj náhodných návštevníkov, ktorých zlákal prírodný areál a dianie v ňom.
  Veríme, že z náhodných okoloidúcich sa stanú verní návštevníci tohto Jarmoku.
  Počas tohto ročníka sa organizátorom podarilo zjednotiť vizuálnu komunikáciu Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorej autorkou je Mgr. Bibiána Šimová, ml..
  Hlavnými organizátormi podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, obec Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Podujatie sa konalo s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.

  Autor: Ing. Monika Šimová
  Foto: Mgr. Bibiána Šimová, ml.

  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.