PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Zdenka
 • Pamiatky Unesco na strednom Spiši

  Vernisáž poplenérovej výstavy

  Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva dňa 19.1.2016 o 16.30 h na vernisáž poplenérovej výstavy malieb neprofesionálnych výtvarníkov s názvom “Pamiatky Unesco na strednom Spiši”. unesco-pozVýstava je výsledkom desiatich výtvarníkov, ktorí sa rozhodli stráviť tri októbrové dni maľovaním pamiatok, ktoré sú zaradené do zoznamu svetového kultúrneho  dedičstva – Unesco, v kontraste s krásnou prírodou. Plenér sa uskutočnil aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

  Pod vedením lektora Mgr. Art Tomáša Ceteru sa obec Hodkovce stala miestom vzniku zaujímavých umeleckých diel. Pri olejomaľbe prevažujú na obrazoch zemité tóny, čo spôsobila snaha o zachytenie reality prírodnej scenérie, pričom si však každý autor zachoval svoj osobitý štýl. Príjemné spestrenie predstavujú maľby akrylom, ktoré svojou farebnou škálou nedovoľujú maliarovi skĺznuť do melancholickej nálady v krajine. V niektorých dielach  sa ako ústredný motív objavuje aj ľudská postava či zviera. O pestrosti výsledných prác plenéra sa môžete presvedčiť vo výstavnej miestnosti Spišského osvetového strediska do 19.2.2016.
  Zdroj: Mgr. Miriama Bukovinská, Spišské osvetové stredisko

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.