PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • Fašiangy, fašiangy tie zlaté časy

  Príjemný fašiangový večer prežili účastníci podujatia U nás taká obyčaj… v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave, s folklórnym súborom 0006Dubina a ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča. V hornom Gemeri fašiangy boli hlavne obdobím, keď  sa končili priadky a začínalo sa tkať. Po zabíjačkách sa tiež v domácnostiach i všelijaké dobroty vyvárali  a vypekali.  Veľká fašiangová zábava sa konala posledné tri dni a dve noci pred popolcovou stredou a končila sa v utorok po zotmení,  pochovávaním basy. A takú tradičnú fašiangovú zábavu pripravilo pre svojich fanúšikov Gemerské osvetové stredisko  a folklórny súbor Dubina z Rožňavy. Prítomných fašiangovým večerom sprevádzala Dana Lacková, ktorá im sprostredkovala pestré zaujímavosti  z histórie týchto zvykov a program  obohatili i rôzne hry a vinše. Keď všetci spoločne i basu pochovali,  členovia súboru  svojich hostí šiškami  a rumovým čajom  pohostili. Všetci svorne,  organizátor aj obecenstvo, sa už teraz tešia na ďalší folklórny večer v Dome tradičnej kultúry Gemera.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 3,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.