PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • WEB – Záhoracký folklór

  Na folklórnej mape pribudol nový projekt zaoberajúci sa folklórom Záhoria. Hlavným dôvodom vzniku je silnejúce folklórne cítenie v tunajších dedinách a mestách, a potreba prezentovať záhorácke zvyky, kroje, reč i tradície v rámci celého Slovenska. V ostatnej dobe sa tu roztrhlo vrece s folklórnymi udalosťami, ako sú krojované hody, zábavy či trhy. Zároveň tu vznikajú nové hudobné a tanečné zoskupenia nadväzujúce na pôvodné tradície. Projekt má podnecovať k vzájomnej spolupráci týchto nadšencov a iniciovať spoluprácu s folkloristami z celého Slovenska a Moravy. Celý projekt je ešte len na začiatku a autorom je zrejmé, že je to beh na dlhú trať. Ocenia nielen každú podporu, ale aj konštruktívne návrhy a podnety na zlepšenie. Stránka samozrejme nie je určená len Záhorákom, ale “šeckím dobrím ludom ze srcem na správném mísce”. Preto, ak to tak cítite, pozrite sa na projekt ešte bližšie.

  Webová stránka: www.zahorackyfolklor.sk
  Facebook: https://www.facebook.com/Z%C3%A1hor%C3%A1cky-folkl%C3%B3r-1502374506754425/?fref=ts

  Marcin Lebeda

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.