PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • Poluvská muzika oslavovala 15 rokov

  V sobotu 5. septembra sa v poluvskej dedine opäť oslavovalo. Po minuloročnej oslave 30teho výročia FSk Lubená si svoj prvý občiansky totiž môže vyzdvihnúť už aj Poluvská muzika. Na oslave krásneho výročia sa zhromaždilo veľa návštevníkov. Sprievodný program tvorilo pár stánkov s remeselníkmi a výstava kočov. Na úvod oslavu otvorila domáca folklórna skupina Lubená.
  DSC_5437 1

  Všetci sme sa sem-tam skepticiky pozerali na oblohu. A aj keď na chvíľku vykuklo slnko, nakoniec sa zlé obavy naplnili a začalo pršať. Povyťahovali sme teda dáždniky a aj v daždi si vychutnávali vystúpenie FS Drienovec a FS Turiec s hudobným doprovodom od ĽH Javorové husle.
  DSC_5449 1

  DSC_5548 1

  DSC_5573 1
  Po neutíchajúcom daždi sa organizátori rozhodli, že večerný galaprogram sa presunie do kultúrneho domu. Po malej technickej prestávke teda program pokračoval krstom CD nosiča od Poluvskej muziky. Krstnou mamou bola etnologička Milena Pánisová, ktorá zozbierala piesne z rudnianskej doliny na toto CD. Krstilo sa liečivou vodou z rudnianskej studničky a to z toho dôvodu, aby tak ako tá voda lieči telo, hudba liečila dušu. Veselica s ĽH Javorové husle trvala do skorého rána.

  Poluvskej muzike prajeme minimálne aspoň ďalších 15 rokov. Nech svojou hudbou a nadšením tešia okolie a aby pri tónoch ich hudby neostala ani jedna noha drevená.

  Zdroj titulnej foto – http://www.poluvskamuzika.sk/cd-pokrstene-z-celeho-srdca-dakujeme-za-ucast-a-podporu/

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 2,, priemer: 4,50 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.