PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • Maľovaný kraj

  Interaktívny pracovný zošit s omaľovánkami krojov i folklórnymi piesňami

  Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja na začiatku nového školského roka vydala nezvyčajný folklórny pracovný zošit.  Na 40-tich stranách prezentuje tradičnú hudobnú kultúru, tradičný odev, architektúru, históriu a ďalšie kultúrne fenomény vybratých obcí žilinského kraja.
  Zošit je odpoveďou zostavovateľov na postupné vytrácanie sa tradičných kultúrnych symbolov, ich nositeľov a prejavov zo života. Prostredníctvom interaktívnej publikácie ponúkajú možnosť deťom tvorivo, na jednom priestore a vo vzájomných väzbách zoznámiť sa s tradičnými kultúrnymi atribútmi vybratých obcí. Na každej dvojstranne nájdu omaľovánku s krojom, remeselnou činnosťou či iným typickým kultúrnym prejavom. Publikácia je obohatená aj o piesňové prejavy s notáciu a o sprievodný text. Zámerom je pomôcť utvárať dlhodobejší vzťah a poznávať kultúru a históriu vybratých obcí, spoločenstiev i regiónu a priblížiť tak i tradičné kultúrne, estetické a etické hodnoty.
  Takto koncipovaný pracovný zošit nájde svoje široké uplatnenie na hodinách výtvarnej, hudobnej i regionálnej výchovy u detí základných škôl a aj v materských školách a deti i prostredníctvom neho budú môcť rozvíjať nielen svoj umelecký tvorivý potenciál, ale i spoznávať možno už zabudnuté čriepky ľudovej kultúry a kultúrneho dedičstva.
  Edičný počin bol realizovaný s finančným príspevkom Nadačného fondu Kia Motors v Nadácii Pontis.(Ma276ovan375 kraj_m.pdf)

   

   

   

   

   

   

   

  (Ma276ovan375 kraj_m.pdf)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  PhDr. Miroslav Žabenský
  zabensky@osvetadk.sk

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.