PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • Rozmarija v Bulharsku

  Rozmarija-podium-Chelopech-Bulgaria-15FS Rozmarija, ktorý pracuje pri ABC – centre voľného času v Prešove, sa vrátil  3.8.2015  z dvoch medzinárodných folklórnych festivalov  z Bulharka, z miest blízko Sofie, Chelopech a Dorkovo

  35 členná reprezentačná výprava šírila nielen folklór východného Slovenska, ale dôstojne reprezentovala město Prešov aj celé Slvensko.

  Organizátori  mesta Chelopech,  kde sa ťaží zlato, dali prešovskej výprave to najlepšie čo mali. 4 hviezdičkový hotel s bazénom, super stravu, super sprievodcov, perfektný sprievodný program a  osobné darčeky pre všetkých členov. Rozmarijčatá sa za to poďakovali každovečerným  programom hodným oslovenia  „the best“  až do záverečného finálneho koncertu, ktorý Rozmarija zakončila  celý program svojím špesiálnym Mixom 21“ s osobitým posolstvom a po darčeku pre Bulhasrko v podobe najobľúbenejšej piesni sa Rozmarija stala  favoritom festivalu. A Chelopech  sa nedla zahanbiť a darček vrátil v podobe skvelého  video filmu so svetelnou šou a ohňostrojom za doprovodu nádhernej hudby.

  V Chelopech boli ľudia so zlatým srdcom nielen so zlatom v baniach. A tak sme sa lúčili so slzami v očkách nielen s oragnizátormi tohoto druhého ročníka festivalu, ale aj s priateľmi so Sicílie, Turecka a Rumunska.

  Po veľmi krásnom oddychu pri mori v Krajmorí a Sozopole, Rozmarija  pokračovala v šírení nášho  krásneho folklóru v dedinke Dorkovo blízko  nádherného kúpeľného mesta Velingrad. Napriek tomu, že to bol 17.ročník, nemal takú úroveň ako prvý festival. Ale ľudia boli znovu tí najúžasnejší a dali nám všetko, čo mohli. Dorkovo v prekrásnej prírode ukázalo, že aj do 3 000 dedinky je možné pritiahnúť tisíce ľudí., národnú televíziu, 50 domácich súborov  aj 5 zahraničných súborov  zo Sardinie, Srbska, Čiernej hory a Cypru. A tak Rozmarijčatá videli Mamuta , oslavovali  narodeniny v bazéne so šampanským a dostali prívlastok najlepší súbor na festivale.

  Nakonec Rozmarija dostala ponuku na 2 festivaly do Bulharska na druhý rok a jednu ponuku na Sicíliu. A tak v 38 stupňových horúčavách si Rozmarija užila slávu aj oddych.

  Dopyt je veľký, a tak aj doma, má už Rozmarija za sebou 3 víkendové vystúpenia,  jedno aj v Poľsku a pred sebou  vystúpenie na SARIUS CUPe  2015  na medzinárodnom  hádzanárskom turnaji v Prešove a potom znova sadne do svojho modrého autobusu a 15. augusta odchádza 25 členný tým na festival do Turecka .

  Mgr.Dana Kovalčiková

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 3,, priemer: 9,67 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.