PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vendelín
 • O GAJDICU ANDREJA MIZERÁKA 2015

  32. ročník – súťažný folklórny festival

  gajdicaAndrej Kasina z Lúčky úvodnými tónmi na gajdicu symbolicky otvoril 32. ročník súťažného folklórneho festivalu „ O gajdicu Andreja Mizeráka“.

  Festival sa už tradične konal v prvú augustovú nedeľu 2.8.2015 v areáli Obecného úradu v Lúčke pri Lipanoch. Hlavným organizátorom bola Obec Lúčka a spoluorganizátormi DJZ – útvar osvetovej činnosti v Prešove a Združenie obcí hornej Torysy.

  Prítomných 1300 divákov a účinkujúcich privítal starosta obce Lúčka Emil Sabatula.

  Tí mali možnosť v 5 hodinovom maratóne ľudových spevov, zvykov a tancov vidieť 27 programových čísel. Festival mal súťažný charakter, kde sa predstavilo cca 230 účinkujúcich z 19 obcí okresov Prešov, Sabinov a Gelnica  (Veľký Folkmár). Na  festivale sa prezentovalo 12 kolektívov v kategórii speváckych skupín, v kategórii obradový folklór 5 folklórnych skupín a v kategórii sólisti speváci

  7  sólistov spevákov a 3 duetá.

  Výkony súťažiacich kolektívov a jednotlivcov hodnotila 3 členná odborná komisia: predseda PaedDr. Ľubomír Šimčík, PhD., členovia: Maroš Hafič, Bardejov a Mgr. Michal Kišeľák, DJZ – útvar osvetovej činnosti Prešov. Porota nemala ľahkú úlohu určiť poradie najúspešnejších interpretov v jednotlivých kategóriách.

  Hlavnú cenu – gajdicu získala FSk BAJEROVČAN z Bajeroviec.
  V kategórii sólo, resp. duo spev 1. miesto získala Lenka Palgutová z Bajeroviec, 2. miesto Jolana Palková z Malého Šariša a 3. miesto získal Ján Sekerák z  Bajeroviec.

  V kategórii skupinový spev prvé miesto obsadila Dievčenská spevácka skupina MIĽPOŠANKA

  z Milpoša, na druhom mieste sa umiestnila Ženská spevácka skupina DUBOVIČANKA z Dubovice a tretiu priečku obsadila Ženská spevácka skupina MALOŠARIŠANKA z Malého Šariša.

  V kategórii obradový folklór 1. miesto získal Detský folklórny súbor JAZIERKO z Rožkovan s programom Bavme še, bavme, bo še dobre mame, FSk BAJEROVČAN získala 2. miesto s pásmom Čepeňe ňevesti a 3. miesto obsadila Zvykoslovná folklórna skupina Krivany s programom Sluhovstvo.

  Sprievodným podujatím festivalu bolo vystúpenie úsmevno – zabavnej skupiyny TRAKY z Čane a Večernú veselicu sprevádzali skupina Carmen a DJ Music.

  Mgr. Michal Kišeľák, metodik DJZ

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.