PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • Tradičné remeslá ožijú na Ľudovom jarmoku

  Ľudový jarmok Pod vŕbičkami – to značí prezentáciu tradičných ľudových remesiel, kvalitnú folklórnu produkciu, podvečernú tancovačku a deň strávený v krásnom prírodnom areáli v obci Nedožery-Brezany pri Prievidzi.

  Idea zrodu Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami postupne dozrievala v hlave mladej matičiarky z obce nejaký čas.plagat A3 Až napokon pred tromi rokmi akcia uzrela po prvýkrát svetlo sveta. V okolí obce sa v priebehu roka konajú jarmoky či trhy niekoľkokrát, v rôznych obdobiach, v rozličných obciach či mestách. Zakladateľke Ľudového jarmoku na nich prekážalo, že sa z nich vytráca naozaj tradičné remeslo a nahrádzajú ho nové, deformované „remeslá“. Tvrdými pravidlami výberu v súčasnosti prejde malý počet záujemcov, ale návštevník sa môže spoľahnúť, že tu nájde staré, možno aj trošku zabudnuté remeslá. Medzi každoročných účastníkov prezentácie patria výrobcovia z dreva – hračiek, ale i hudobných nástrojov, kožiar, tkáčka, šperkári.

  Ľudový jarmok Pod vŕbičkami, ktorý sa uskutoční dňa 01. augusta 2015 od 11:00 h v areáli Pod vŕbičkami v Nedožeroch-Brezanoch. Jarmok s prezentáciou remeselníkov začína už pred obedom, aby mali návštevníci dostatok času pokochať sa šikovnosťou týchto skromných ľudí. Návštevníci budú môcť vidieť ukážky remesiel, ochutnať domáce koláče a guláš. Na uhasenie smädu bude domáce pivko.

  Poobedie spríjemňujú vystúpenia folklórnych skupín a súborov z blízkeho, ale i širšieho okolia. Pokiaľ zvládnete počas dňa prijať vysokú dávku folklóru, v podvečerných hodinách Vás poteší ľudová tancovačka.

  Program
  11:00 jarmočná prezentácia tradičných ľudových remesiel
  15:30 vystúpenia FS Vtáčnik z Prievidze, FSkBacúšan z Bacúcha a FSk Tradícia z Dražoviec
  večerná tancovačka s ľudovou hudbou folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia

  Nezabúdame ani na našich najmenších, pre ktorých je pripravený sprievodný program: jazda na koňoch, ako sa hrali naši starí rodičia, uhádni ma! a škola plieskania bičom.

  V prípade nepriaznivého počasia sa jarmok koná v kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.