PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • Kniha … a pekný život tie kvety žili…

  KKniha s logomniha s názvom „… a pekný život tie kvety žili…“ Život a dielo Veroniky Golianovej, ktorú napísala jej pravnučka Soňa Smileková, vychádza pri príležitosti nedožitého 100.výročia tejto známej detvianskej umelkyne.
  Monografia prostredníctvom života Veroniky Golianovej približuje verejnosti originálne výšivkárstvo, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie prejavy ľudovej umeleckej tvorby na Podpoľaní. Kniha je doplnená o množstvo fotografií z rodinného archívu, ktoré prezentujú nie len samotnú tvorbu Veroniky Golianovej, ale taktiež dokumentujú originalitu detvianskej výšivky a ľudového odevu. Kniha má 160 strán, obsahuje aj resumé v anglickom jazyku. S finančnou podporou Ministerstva kultúry SR knihu vydala Iveta Smileková – Detvianske ľudové umenie.

  Knihu je možné zakúpiť v cene  19,50 eur  v predajni  Detvianske ľudové umenie, alebo objednať na: smilekova@dlu.sk, tel.č.: 0903 969 967

   

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 5,, priemer: 8,60 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.