PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • Folklórny festival Východná 2015: Etnodom aj Tisícročná včela

  Najväčší folklórny festival na Slovensku otvorí tento rok úspešný muzikál Tisícročná včela. Návštevníci Folklórneho festivalu Východná tak  2. júla zažijú jeho premiéru na otvorenej scéne.

  11414741_10204118315818496_1731726394_nCelkovo sa na 61. ročníku festivalu predstaví viac ako 2 000 účinkujúcich: domáce folklórne súbory a skupiny, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólisti, špičkové zahraničné súbory z Argentíny, Turecka, Srbska a Estónska, ako aj víťazi celoštátnych súťažných prehliadok.

  Organizátori festivalu a autori pripravili viac ako 50 programov na veľkej a malej  scéne amfiteátra, sprievodné programy – výstavy, ochutnávky tradičnej kuchyne, prezentáciu salašníctva a ovčiarskych prác, tanečné domy, v spolupráci s ÚĽUV-om  obľúbený jarmok remesiel a školu remesiel. Novinkou tohto ročníka je Etnodom s projekciami krátkych dokumentárnych filmov s etnologickou tematikou, prednáškami a moderovanými diskusiami.

  Pre najmenších návštevníkov sú pripravené zábavné hry, maľovanie, čítanie ľudových rozprávok či školička tanca v obľúbenom detskom Košiariku.

  Návštevníci si budú môcť zaspomínať aj na významné osobnosti, okrem iných na  filmového a televízneho režiséra, herca, tanečníka, choreografa a režiséra SĽUK-u Martina Ťapáka.

  Ešte pred predstavením muzikálu Tisícročná včela sa záujemcovia môžu osobne stretnúť aj s autorom jeho knižnej predlohy, spisovateľom Petrom Jarošom, ktorý sa zúčastní na autogramiáde nového vydania svojej kultovej knihy.

  Hudbu k muzikálu, ktoré naštudovalo nitrianske Divadlo Andreja Bagara, zložil Vašo Patejdl, texty piesní napísal Kamil Peteraj.

  Najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou, ktorý sa uskutoční 2. – 5. júla, pripravili aj tento rok Národné osvetové centrum a obec Východná.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 2,, priemer: 7,50 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.