PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vendelín
 • Muzikanti, príďte si zahrať do Zvolenskej Slatiny – tentoraz už od soboty!

  Rinaldo-OlahMilí muzikanti a muzikantky, priatelia folklóru, dovoľte aby sme vás v mene organizátorov pozvali na VIII. ročník unikátneho celoslovenského podujatia, venovaného hudobnému umeniu slovenských primášov a primášok, k pocte husľového vituóza Rinalda Oláha. Ide o jedinečný a na Slovensku raritný formát hudobnej prehliadky, ktorý vytvára priestor všetkým talentovaným muzikantom bez ohľadu na povahu herného štýlu, resp. spôsobu interpretácie ľudovej piesne. Uskutoční sa v dňoch 16. – 17. 5. 2015 v priestoroch Domu kultúry vo Zvolenskej Slatine.

  Hlavným organizátorom je Obec Zvolenská Slatina v spolupráci s Katedrou etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre, Miestnym odborom Matice Slovenskej a Podpolianskym osvetovým strediskom vo Zvolene.

  Hoci podujatie nesie názov „súťaž“, jeho poslanie a celkový formát sa v mnohom od štandardných súťaží líši. Hodnotenie muzikantov je druhoradé, našou primárnou snahou je vytvoriť vhodný priestor pre muzikantské stretnutia, spoločné hranie a kvalitné interpretačné umenie. Tomu sme minulý rok výrazne prispôsobili koncepciu, propozície aj celú dramaturgiu podujatia. Nemuzicírujme len na folklórnych festivaloch.

  Súčasťou podujatia bude vernisáž výstavy fotografií Petra Berčíka, zameranej na slovenských ľudových muzikantov.
  Hosťom nedeľného programu bude Folklórny súbor Podpoľanec z Detvy.

  NOVINKA!!! Nedeľný program sme obohatili o SOBOTNÝ HUDOBNO-TANEČNÝ DEŇ. Naše pozvanie prijali rómske sláčikové kapely z rôznych kútov Slovenska (Raslavice, Jesenské), taneční lektori a speváci (Moldava n. Bodvou). Budeme o nich a s nimi rozprávať, budeme s nimi tancovať, hrať a spievať – všetko v neformálnej atmosfére. Veríme, žeľa sa naučíte, príjemne si oddýchnete pri skvelej muzike.
  Isto si nenechajte ujsť túto neopakovateľnú príležitosť. Viac informácií o celom programe sa dozviete na www.cenarinaldaolaha.sk.

  Súťažiaci sa môžu prihlásiť do súťaže najneskôr do 30. apríla 2015 u organizátora podujatia, a to zaslaním záväznej prihlášky e-mailom na adresu: jambrozova@gmail.com. Prihlášku si možno stiahnuť tu: http://www.cenarinaldaolaha.sk/

  Laureáti si okrem finančnej odmeny a vecných darov odnesú aj medailu, ktorej autorom je prof. Ján Kulich, akad. sochár, rodák zo Zvolenskej Slatiny.

  Tešíme sa na Vás!

  WEB podujatia ¤ FB-stránka podujatia ¤ FB-udalosť 

  Podujatie sa koná vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR a Úradu vlády SR – program národnostných menšín 2015.
  Hlavným mediálnym partnerom je Rádio regina, ďalšími mediálnymi partnermi sú Roma media – ROMED a Folklorista.sk.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.