PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vladislav
 • V Makovického dome privítali jar

  DSC02329Po tuhej zime prichádza jar, prebúdzajúca všetok život, ale hlavne prichádzajú aj sviatočné dni Veľkej noci. Obdobie zázračné, plné nových prekvapení. Na oslavu týchto dní každoročne pripravuje Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja výstavu prác ľudovoumeleckých tvorcov žilinského regiónu Čas veľkonočný. Na výstave tento rok prezentuje štyridsaťštyri umelcov práce v niekoľkých technikách, či už to je paličkovaná čipka, obrazy, veľkonočné zajace, zdobené veľkonočné vajíčka voskom, slamou, kovaním, patchworkom, háčkovaním, vŕtaním ozdobných ornamentov, veľkonočné vajíčka z perníkového cesta a pod. Remeselníci tak svojimi dielami vytvorili bohatú paletu prekrásnych výrobkov, čo umocňuje zážitok nielen z nainštalovaných diel, ale aj samotné diela sú jedinečným umeleckým skvostom.

  V utorok 17. marca 2015 bola výstava vernisážou otvorená detským scénickým pásmom o Veľkej noci v podaní detského folklórneho súboru Lieska zo Žiliny. Počas prvých troch dní mali návštevníci možnosť vidieť aj ukážky pletenia košíkov, korbáčov a pečenie oblátok. Výstavu si môžete pozrieť do 2. apríla 2015 v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 h. Na požiadanie ju návštevníkom sprístupnime aj mimo otváracích hodín.

   

  Bc. Erik Marcin

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.