PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • Burza krojov a Tanečný dom v Čadci

  V sobotu 07. marca 2015 sa v Dome kultúry Čadca konala Burza krojov a večer Tanečný dom. Toto podujatie sa konalo po druhý krát z nadšenia hudobno-tanečnej skupiny KUK a pod záštitou Kultúrneho a informačného centra mesta Čadca.

  Od 16tej sa začalo prvé poschodie Domu kultúry plniť predajcami ručných výrobkoDSC_0229 (1)v, krojov, medovníkov, oblátok a všakovakého iného tovaru a vecičiek. Burzu oficiálne otvorila riaditeľka KIC Čadca symbolickým prestrihnutím stuhy a prípitkom. Netrvalo dlho a medzi predajcami sa začali motať návštevníci z blízkeho i ďalekého okolia.

  Mohli si oči popásť na drôtovaných ozdobách, vyšívaných kravatách a doplnkoch od Katky Pišekovej, svoje oblečenie taktiež ponúkali Folklórne veci, milé bábiky prezentovala Ľubka alias Mirabellka, našli sa tu aj úžitkové predmety z dreva, maľované módne folk doplnky prezentoval FOLKart, teta Julka z Makova prezentovala svoje umenie na zjedenie – maľované medovníčky a na zjedenie boli aj domáce oblátky, ktoré rozvoniavali celý kultúrnym domom. Takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Najväčší rozruch však bol asi pri stánku s krojovými súčiastkami z oblasti Tekova a Senohradu. Návštevníci aj predajcovia medzi sebou skúšali, predávali, kupovali a našlo sa aj pár dobrých výmenných obchodov.

  DSC_0236 (1)Letom folklórnym svetom bolo sprievodné podujatie, ktoré obsahovalo ukážky folklórnych súborov a zobrazenie toho, ako na festivalových cestách funguje princíp „za málo peňazí veľa muziky“.
  Tanečný dom sprevádzala ĽH Poľana z Brna a ĽH KUK. Pod taktovkou Betky Švajdovej a Tomáša Hanáčka z FS Nadšenci sa účastníci tanečného domu učili tance z Hornej Súče a drietomskej doliny.

  Som rada, že som sa tohto podujatia mohla zúčastniť. Išlo o veľmi vydarenú akciu a organizátorom prajem ešte veľa nadšenia a energie pri organizácii ďalšej burzy a tanečného domu.


  FOTOGALÉRIA

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 8,, priemer: 8,63 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.