PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Radúz
 • CD – Vže večur večorije

  sarisancdPredstavujeme vám CD nosič

  FS ŠARIŠAN –  Vže večur večorije

  Vydavateľ: FS ŠARIŠAN
  Rok vydania: 2013
  Účinkujú: FS ŠARIŠAN a hostia
  Ľudová hudba: Ľubomír Šmičík -primáš, Marián Sirka – 1.husle, Ivana Svitková – 1.husle, Tibor Muszka – 2.husle, Dávid Guman 2.husle, Juliána Šimová – 2.husle, Peter Šerlík – klarinet, zobcová flauta, Maroš Hafič – akordeón, keyboard, Ladislav Kišeľák – viola, Peter Kušnír – viola, Tatiana Šimoňáková – cimbal, Vladimír Žigmund – kontrabas, Aro Chikashige a.h. – violončelo, Soňa Lipovská a.h. -priečna flauta, Ondrej Marcin a.h. – lesný roh

  Spievajú:

  ŽSS ŠARIŠAN: Lucia Fecková, Ľubica Ručínská, Martina Svitková, Slivia Šechná, Juliána Jenčová, Lenka Koleničová
  MSS ŠARIŠAN: Ľubomír Šimčík, Ladislav Kišeľák, Marián Sirka, Peter Škerlík, Vladimír Žigmund

  HOSTIA:Vladimíra Keselicová,  Monika Soroková, Tatiana, Lenka a Ivana Sovičové, Danka Šangríková, Mikuláš Demočko, Ivan Demočko, Mikuláš  Beličák , Trio zo speváckej skupiny Fiala, Zuzana Duračínska, Júlia Majer Vavreková,  Mária Olejníková, Jarabinské trio, Duo Derevjaníkových a Mária Kaňová

  Rusínske piesne -celé východné Slovensko ich spieva, tancuje na ne, zabáva sa pri nich.  Ja a mnohí moji priatelia touto piesňou žijeme od malička. Nikdy sme neuvažovali, či sú to naše piesne. Veď na našom Šariši, tak ako i na Spiši, či Zemplíne odjakživa zaznievala rusínska reč i rusínska pieseň. Tak isto sme nepociťovali rozdiely v tom, či táto pieseň je od nás alebo z druhej strany hranice s Ukrajinou.

  To bol hlavný dôvod prečo sme pri výbere nahratých piesní ako prvoradé kritérium brali obľúbenosť piesní a zároveň sme sa snažili pokryť celé územie východného Slovenska, kde Rusíni, Ukrajinci, či Lemkovia žijú. My Šarišanci sme si na svoj už 53. nosič prizvali i známych interprétov rusínskych piesní, ktorí sa každoročne zúčastňujú na Makovickej strune. Chceme tak nadviazať na tradíciu, keď sme ešte pravidelne nahrávali rusínske piesne v rozhlasovom štúdiu v Prešove a kde sme v spolupráci so štúdiom začiatkom 90-tych rokov minulého storočia vyfali i veľmi obľúbený hudobný nosič pod názvom  ONI Šarišan (Orkestr narodnich instrumentiv).

  cd

  _______________________________________________________________________
  Tento CD nosič FS ŠARIŠAN  – Vže večur večorije si môžete objednať na adrese:

  FS ŠARIŠAN, t.č. 0907722822 alebo na sarisan@vadium.sk

  Predajná cena nosiča: 8,- € + poštovné a balné

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.