PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • Ľudový tanec a spomienka na jeho šíriteľa Viliama Gregu

  saff13-pl-webŠaffova ostroha

  Ľudový tanec a spomienka na jeho šíriteľa Viliama Gregu

  Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Mestským úradom v Spišských Vlachoch usporiadajú dňa 24. februára 2013 o 13.00 hod. v kultúrnom dome  v Spišských Vlachoch dlhoročnú regionálnu súťažnú prehliadku sólistov tanečníkov v ľudovom tanci “Šaffova ostroha”.

  V decembri minulého roku odišiel do folklórneho neba najvýznamnejší a zanietený folklorista od kosti, tanečník, hudobník, spevák, rodák zo Spišských Vlách, pán Viliam Grega. Na jeho pamiatku Spišské osvetové stredisko každoročne vyhlási súťaž Šaffova ostroha o cenu Viliama Gregu.

  Súťažiaci budú prezentovať širokej verejnosti rozmanitosť tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Spiša. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na prekrásne spišské tance v podaní staršej generácie – Nositeľov ľudových tradícií z okresov Spišská Nová Ves a Gelnica.

  Verejnosť sa zoznámi s hodnotami ľudového tanca v podaní sólistov tanečníkov z Veľkého Folkmara, z Margecian, z Kluknavy a Krompách. Na súťaži vystúpi 15 tanečných párov, ktoré budú súťažiť v piatich kategóriách. Víťazi z jednotlivých kategórií postúpia na krajskú súťaž, po jej úspešnom absolvovaní sa zúčastnia celoslovenskej súťažnej prehliadky v rodisku chýrneho tanečníka v Dlhom Klčove.

  Kvalitu výstupov súťažiacich na regionálnej súťažnej prehliadke bude hodnotiť trojčlenná odborná porota v zložení: p. Babčáková z Národného osvetového centra v Bratislave, p. Malík, člen FS PUĽS Prešov a p. Ferenc, choreograf FS Dúbrava Prešov.

  Ak navštívite Šaffovu ostrohu, zoznámite sa s hodnotami ľudového tanca, ako aj s najhodnotnejšími interpretačnými výkonmi a zažijete nezabudnuteľné chvíle a rôznorodosť tanca a krojov.

  Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.