PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • „Migranti v Európe“: Komisia otvára celoeurópsku multimediálnu súťaž

  EKEurópska komisia, Generálne riaditeľstvo pre vnútorné záležitosti, zahájilo 1.februára 2013 novú súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl umeleckého, marketingového a masmediálneho zamerania a žurnalistiky.

  Predmetom súťaže je téma “Migranti v Európe“.
  Cieľom je poukázať na pozitívny vplyv migrácie na európsku spoločnosť.

  Zadanie je vytvoriť dielo v rámci nasledujúcich 3 kategórií:

  Plagát(A3)
  Fotografia(A3)
  Video(max. 3 minúty)

  Uzávierka súťaže je 21.júna 2013. 

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  pastedGraphic

  Aká je úloha a miesto migrantov v Európe? Komisia nabáda študentov škôl zameraných na umelecké odbory, grafiku a komunikáciu zo všetkých 27 členských štátov Európskej únie a z Chorvátska, aby sa zamysleli nad prínosom migrantov pre európsku spoločnosť. Súťaž vyhlásená v rámci celej EÚ stavia pred študentov výzvu vytvori” umelecké diela, ktoré by vyjadrovali ich názory na túto otázku a zobrazovali úlohu, ktorú migranti zohrávajú v našich životoch. Komisia s cieľom podnieti” konštruktívnu diskusiu a úvahy o situácii migrantov v Európe ponúka nádejným európskym talentom príležitosť predstaviť svoj vlastný pohľad na vec. Súťaž je otvorená pre všetkých študentov nad 18 rokov, ktorí študujú na niektorej inštitúcii poskytujúcej vysokoškolské vzdelanie v umeleckých odboroch/grafike/komunikácii so sídlom v ktoromkoľvek členskom štáte EÚ alebo v Chorvátsku. Školy môžu predložiť súťažné práce v troch kategóriách – plagát, fotografia a video – do 21. júna 2013.

  Každá škola môže predložiť jednu alebo viacero prác v jednej alebo viacerých kategóriách. Práce budú posudzované na úrovni jednotlivých štátov a tie, ktoré budú zaradené do užšieho výberu (max. 10 z každej krajiny), budú postúpené európskej porote, ktorá vyberie 30 finalistov a v každej kategórii rozhodne o celoeurópskom víťazovi.

  Členmi poroty budú profesionáli z oblasti komunikácie, umenia a médií, ako aj zástupcovia komunít migrantov. Autori 30 prác, ktoré postúpia do európskeho finále, budú pozvaní na slávnostné vyhlásenie ví”azov v Bruseli, kde sa očakáva prítomnosť európskej komisárky pre vnútorné záležitosti Cecilie Malmströmovej. Na základe hlasovania verejnosti, ktoré bude prebiehať na webovej stránke súťaže, bude udelená osobitná cena. 

  Každej škole, ktorej študenti získajú prvé miesto v niektorej z troch kategórií alebo v hlasovaní verejnosti, bude udelená odmena vo výške 10 000 EUR určená na vzdelávacie účely.

  Úplné znenie podmienok je k dispozícii na webovej stránke súťaže:
  http://www.migrantsineurope.eu/.

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 7,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.