PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • FS MAGURANKA, Spišská Stará Ves

  244200_220204081341101_5497730_oFolklórny súbor

  FS Maguranka

  Spišská Stará Ves

  FS Maguranka bol založený v roku 1980 pri MSÚ v Sp. Starej Vsi pani Darinou Veličkovou  t.č. Zelinová a pánom Viktorom Majerikom, ktorý sa po celý čas staral o chod celého súboru. V roku 1989 bola činnosť FS  prerušená a obnovila sa v roku 1996 pod vedením  Petra a Dariny  Zelinových, v spolupráci s pánom Viktorom Majerikom.
  FS Maguranka sa venuje goralským piesňami tancom zo Zamaguria. Veľkú zásluhu na formovaní FS mal pán Viktor Majerik, ktorý už žiaľ nieje medzi nami. Česť jeho pamiatke. S tvorby FS je potrebné spomenúť tance Kresaný, Guroľe na friju, Guroľkyn sen, Trojparový, Fto lepsi, scénický tanec Veľká  Noc a narodenie Ježiška.
  V krátkom čase sa FS Maguranka dostal na slušnú úroveň a už v roku 1998 sa zučasnil prvého zahraničného festivalu na gréckom polostrove Korintos v meste Zeugolatio, potom nasledovali ďalšie, ako bolo Francúzsko mesto Tours, Rakúsko-Viedeň, Poľsko, Maďarsko, znovu Grécko a samozrejme domáce vystúpenia ,- Bratislava, Heľpa, Trebišov a Zamagurské folklórne slávnosti, ktoré sú srdcovou záležitosťou FS Maguranka  a od roku 1998 nevynechali ani jeden ročník.
  V  roku 2010 sa zúčastnili na dvoch zahraničných projektoch a to v Rakúskom – Grazi a Českej republike v Ostrave. V januári 2009 vystúpil so svojím programom v Slovenskej televízii v relácii Kapura. V septembri 2010 oslávil súbor 30 rokov od svojho založenia a rozšíril svoj repertoár o zemplínske tance. V septembri 2012 navštívilk talianske mesto Rimini na medzinárodnom festivale.

  Hudobný sprievod spočiatku zabezpečovala ľudová hudba Flisok pod vedením Milana Želonku, v súčasnosti súbor hudobne sprevádzajú Štefan Moravčík (akordeón) a Matúš Kačica (husle), František Kačica ml. (husle), Adam Dlhý (kontrabas) a Dominik Rušin (akordeón).


  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Kontaktné údaje:

  FS Maguranka Spišská Stará Ves

  Kontaktná osoba: Peter Zelina – um. vedúci
  Telefónny kontakt: 0902910310
   –                                                                                                                            NEMÁ FANKLUB V KLEBETNÍČKU

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 2,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.